Ljubotina sa sirenom pogodio pobjedu Buzeta protiv Zameta

Subota, 17. ožujka 2012. 20:47 Napisao  Milan Kosanović

Nekoliko sekundi prije negoli je sirena označila kraj susreta Davor Vukelić skočio je s desnog krila, Stevanović je obranio, no lopta se odbija do Ljubotine koji skače u prostor te udara loptu koja se otkotrljala u mrežu nemoćnog Stevanovića za konačnih 26:25

Buzet – Zamet 26:25 (12:17)

Utakmica 25.kola Premijer lige – muški. SD Buzet. Gledatelja: 400. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na moru).

BUZET: Badurina (6) , Šverko , Pobrić, D. Vukelić 4 , Vidović 1, Gašpar 6, Ljubotina 3, M. Vukelić 2, Jajčević 1, Jović, Vozila 1, Šunjić 2, Pavletić, Sirotić, Vrkljan 6.

ZAMET: Đurica, Vučko 1, Hrvatin 3, Uzelac, Lončarić 5, Ćosić 5, Kačanić, Kružić 2, Stevanović (11+2), Kovačević 2, Čuturić, Slavić, Vujić 4, Golik, Sakić 3.

Sedmerci: Buzet 3 (5) , Zamet 2 (3) . Isključenja: Buzet - , Zamet 12 minuta .

Rukometaši Zameta u posljednjoj sekundi izgubili su utakmicu protiv Buzeta. Pola minute prije kraja utakmice Ćosić je projektilom iz vana pogodio za 25:25, a Buzećani su krenuli u posljednji napad. Samo 12 sekundi prije kraja susreta Ćosić je zbog starta na Vozili zaradio isključenje, a Zamećani su ostali s igračem manje. Nekoliko sekundi prije negoli je sirena označila kraj susreta Davor Vukelić skočio je s desnog krila, Stevanović je obranio, no lopta se odbija do Ljubotine koji skače u prostor te udara loptu koja se otkotrljala u mrežu nemoćnog Stevanovića za konačnih 26:25. U tom trenutku nastupio je šok i nevjerica svih igrača i vodstva Zameta koji su bili uvjereni da je pri tom pokušaju Ljubotina učinio prijestup, no sudački par Jurinović – Mrvica priznali su pogodak i novo slavlje Buzeta je moglo početi.

Unatoč porazu Zamet je tokom 45.minuta bio bolji suparnik na terenu buzetske dvorane. Riječani su kroz obranu domaćina prolazili kao kroz sir, a dojam je bio da će Zamećani konačno stići do pobjede nad Buzetom, i to uvjerljive. Na poluvremenu su Riječani imaloi čak pet pogodaka razlike, no taj kapital nisu znali sačuvati u drugom poluvremenu, posebno u posljednjih 15 minuta igre kada je momčad trenera Alena Kurbanovića neobjašnjivo stala. Na koncu, podjela bodova bila bi najpošteniji ishod iako Zamećani s punim pravom mogu žaliti i za punim plijenom koji su olako ispustili. U redovima Zameta briljirao je vratar Stevanović dok su u napadu najefikasniji bili Bojan Lončarić i Ivan Ćosić koji su upisali po pet pogodaka. Riječka kolonija u Buzetu tako je ponovno imala razloga za slavlje ovo je bila njihova peta pobjeda nad Riječanima koji će se morat strpiti dok ne okuse slast pobjede u susjedskom derbiju.