EHF KUP RUKOMETAŠA

Zamećani ostali na minus četiri u Češkoj

Subota, 08. rujna 2012. 19:08 Napisao/la  SC

Meso Lovosice - Zamet 27:23. Riječani su katastrofalno otvorili utakmicu, prvi gol postigli su u 9. minuti

MESO LOVOSICE – ZAMET 27:23 (16:12)

Sportska dvorana Chemik, Lovosice. Gledatelja: 800. Suci: Bounouara i Sami (obojica Francuska).

MESO LOVOSICE: Adamik, Berka 2, Brecko 3, Chroustovsky 4, Jakub, Jelinek 3, Jonas, Klimt 2, Kolomaznik 2, Landa, Maly, Motl 10, Salek, Skvaril, Sykora 1.

ZAMET: Čosić 2, Đurica, Golik 2, Hrvatin 2, Kovačević 1, Kružić, Lončarić 1, Mrakovčić, Sakić 6, Saršon, Slavić, Uzelac 2, Vučko, Vukelić 3.

Rukometaši Zameta poraženi su u prvom kolu EHF kupa na gostovanju u češkim Lovosicama. U posljednjih desetak minuta utakmice odvijala se prava drama, Mateo Hrvatin u 51. minuti zabio je za 23:21, trener Lovosica Vojtech Srba bio je primoran pozvati minutu odmora. Zamećani su potom imali napad da smanje zaostatak na samo jedan gol, no umjesto smanjenja Česi su osvojili loptu, Davor Šunjić zaradio isključenje i voda se ponovno prelila na češki mlin. Dvama uzastopnim pogocima Lovosice bježe na 25:21, no nekoliko minuta kasnije Sakić je strijelac za 26:23, a Zamet dobiva novu priliku.

Nešto više od minutu prije kraja utakmice domaćin kreće u napad, no nakon nespretnog dodavanja lopta pogađa češkog igrača u nogu koji nakon sučevog zvižduka nosi loptu još nekoliko metara te zarađuje isključenje. Zamet ima loptu i igrača više do kraja utakmice, rezultat je i dalje 26:23. Nakon sjajne akcije te napravljenog viška pred domaćeg vratara sam izbija Luka Kovačević koji promašuje te propušta priliku za smanjenjem zaostatka.

S druge strane Česi s igračem manje pronalaze put do mreže Marina Đurice (27:23), 30 sekundi do kraja Zamet juri po smanjenje, Uzelac sjajno pronalazi Sakića na kojem Česi rade prekršaj za sedmerac. Za posljednji udarac na utakmici s linije sedam metara trener Alen Kurbanović povjerenje je poklonio najiskusnijem, kapetanu Milanu Uzelcu. koji je na žalost Zamećana ovoga puta bio neprecizan, a na semaforu je ostalo svijetliti 27:23.

Zamećani su katastrofalno otvorili utakmicu,  nakon osam minuta igre u prvom djelu na semaforu je stajalo 5:0, a prvi gol na utakmici Riječani postižu tek u devetoj minuti, a djelo je Bojana Lončarića. U 13. minuti Česi imaju prednost 9:3, a potom i 13:7. Česi su se u prvih 28. minuta utakmice pokazali kao kvalitetnija i uigranija momčad koja je znala pronaći put do zametskog gola.

Marin Sakić bio je začetnik povratka Zamećana u utakmicu, u 29. minuti zabio je za 16:10, Lončarić je potom iz sedmerca smanjio na 16:11, a Česi su ostali s igračem manje. U posljednjoj sekundi prvoga dijela Davor Vukelić pogodio je za 16:12 što je nakon izuzetno lošeg prvog poluvremena Zamećanima probudilo nadu da u drugom mogu pružiti znatno bolju igru.

Na koncu ostaje dojam da su Riječani vrlo lako mogli doći do pobjede da su psihički spremni ušli u utakmicu te da nisu pali pod utjecaj važnosti samog susreta i glasnih českih navijača. Ipak, momčad trenera Alena Kurbanovića u Lovosicama je pokazala karakter, Zamećani su se u Češkoj „vratili iz mrtvih“  te na koncu imali svoje šanse da u potpunosti preokrenu utakmicu. Riječani na kraju mogu žaliti za lošim otvaranjem utakmice, ali i za manjkom koncentracije u posljednje dvije minute susreta kada su imali priliku kući otputovati sa jednim ili dva gola zaostatka, a ne sa četiri.