EHF KUP RUKOMETAŠA

Zamećani razočarali rukometnu Rijeku

Subota, 15. rujna 2012. 18:46 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Mesto Lovosice 33:32. Zamećani su trebali pobijediti s pet pogodaka razlike,  a poveli su tek u 55. minuti

Prvo pretkolo EHF kupa, uzvratna utakmica

ZAMET – MESTO LOVOSICE 33:32 (15:19)

Dvorana Centar Zamet. Gledatelja: 200. Suci: Erdogan i Ozdeniz (obojica Turska).

ZAMET: Đurica, Vučko 1, Hrvatin 5, Mrakovčić, Uzelac, Lončarić 9, Čosić 4, Kružić 3, Slavić, Kovačević, Šunjić, Saršon, Vukelić 3, Golik 1, Sakić 6, Vučetić.

MESTO LOVOSICE: Salek, Krahulik 5, Landa 3, Sykora, Motl 9, Brecko, Jelinek, Jakub, Chroustovsky 4, Klimt, Berka 6, Skvaril 4, Jonas, Kolomaznik 1, Adamik, Maly.

Sedmerci: Zamet 2 (4) , Mesto Lovosice 4 (5) .Isključenja: Zamet 6 , Mesto Lovosice 4 minute .

Riječka rukometna publika neće imati prilike na Centru Zamet vidjeti pobjednika SEHA lige, makedonski Vardar trenera Veselina Vujovića. Zamećane je u prvom pretkolu EHF kupa izbacila peta momčad češke lige koja je u dvije utakmice bila bolja od Riječana ukupnim rezultatom 59:56.

Rukometaši Zameta ponovno su katastrofalno startali u utakmicu, trener Alen Kurbanović odlučio se za obranu 3-2-1 koja u njegovoj eri nikada nije štimala što Česi koriste te mirnim, staloženim i organiziranim napadima bez većih poteškoća redovito pronalaze put do mreže Marina Đurice.

Nakon šest minuta igre na semaforu je stajalo 2:4, a svi su se nadali da će se domaći rukometaši ubrzo probuditi te zaigrati čvršće i odlučnije. Nažalost, to se nije dogodilo, Mesto Lovosice konstantno je držalo konce igre i rezultata u svojim rukama, Kurbanović je u 20. minuti nezadovoljan igrom svojih pulena pozvao minutu odmora, no vidljivih promjena u igri Zamećana nije bilo.

Pavel Chroustovsky u 27. minuti iz sedmerca je zabio za 13:16, Mateo Hrvatin smanjio je na 14:16, no do kraja poluvremena Česi su samo povećali svoju razliku na četiri pogotka razlike (19:15), a Zamet je u tom trenutku zaostajao čak osam pogodaka za gostujućom momčadi.

Igračima trenera Alena Kurbanovića slaba je utjeha minimalna pobjeda u uzvratnom susretu, jer već na poluvremenu svima je bilo jasno da riječki rukometaši bez igre ne mogu doći do željenog rezultata.

Davor Vukelić u 44. minuti vratio je utakmicu na početak (23:23) te probudio nadu svojoj momčadi nakon čega je krenula igra "gol za gol", koja je naravno bila voda na mlin češke momčadi. Tužna, ali istinita činjenica je da su Zamećani u utakmici koju su trebali pobijediti s pet pogodaka razlike (Česi su zabili više golova u gostima), poveli tek u 55. minuti pogotkom Bojana Lončarića za 29:28. Dvije minute kasnije na semaforu je stajalo 29:30, a sve nade Zamećana bile su ugašene.

Strateg Zamećana tada je pozvao minutu odmora, Zamet je u tom trenutku za Česima zaostajao šest pogodaka razlike u ukupnom omjeru, a do kraja su preostale tek dvije minute igre. Trener riječkih rukometaša tada je zaigrao na sve ili ništa te postavio obranu 4-2 iako je svim okupljenima u dvorani bilo jasno da je riječki strateg s igrom na sve ili ništa zakasnio dobrih 15 – 20 minuta.

Na koncu ostaje žal za prolaskom u 2. kolo EHF kupa koji bi rukometnoj Rijeci ponudilo spektakl s Vardarom, no objektivno gledajući ovako loš i bezidejan Zamet nije  to zaslužio. Česi su bili bolji u svim segmentima rukometne igre unatoč činjenici da su do pobjede došli uz laganu šetnju po parketu Centra Zamet.

Nakon ispadanja od čeških Mesto Lovosica te loše igre trener Alen Kurbanović sada doista zvuči smiješno kada kaže da je činjenica da riječki rukometaši igraju dosta dobro. Ne igraju!

Fotogalerija Sandro Donda

20120915173046-6cc761a7Utakmicu je s fotoaparatom u rukama pratio i Daniel Varga, vaterpolist Primorja