RIJEKA - S. BELUPO 1:1

Bubnjić pokvario riječko slavlje

Nedjelja, 06. svibnja 2012. 20:03 Napisao  I. V.

Bubnjić je u 87. minuti zabio za 1:1. Šteta jer je u riječkoj igri napokon dobrog bilo daleko više nego lošeg

Utakmica 29. kola MAXtv Prve lige

RIJEKA - SLAVEN BELUPO 1:1

Stadion na Kantridi: Gledatelja. Sudac: Vlado Svilokos 7 (Sisak). Strijelci:  1:0 Čulina (53'), 1:1 Bubnjić (87').

Žuti kartoni: Bubnjić (37), Kokalović (71), Pilipović (83), Salčinović (88)

RIJEKA: Lisjak 6,5, Čagalj 6, Datković 6,5, Drpić 7, Miloš 6, Čaval 6, Kreilach 6,5, Močinić 6 (77 Živulić -), Salčinović 6,5, Čulina 6,5, Bošnjak 6 (84 Sivonjić -).

S. BELUPO: Rodić 7, Geng 6, Kokalović 6,5, Maras 6,5, Pilipović 6, Bubnjić 7, Poljak 6, Čanađija 6 (74 Brlek -),  Mujanović 5,5 (83 Kuprešak -), Glavica 6, Šaban 5 (70 Jakšinić -).

U 87. minuti popustila je koncentracija u riječkoj obrani. Na Kuprešakov ubačaj slijeva utrčao je Bubnjić i u sredini kaznenog prostora udarcem glavom poslao loptu u desnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu - 1:1. Gosti su poravnali rezultat, a domaći pokvarili sve dobro što su učinili do primljenog pogotka. Šteta jer je napokon dobrog bilo daleko više nego lošeg.

Većim dijelom utakmice ovakvu Rijeku gledatelji odavno nisu vidjeli! Rastrčana, agresivna, plitka na svakom dijelu terena i što je najvažnije, opterećena jedino nogometom! Dobro procjenivši trenutak, Elvis Scoria odlučio se za napadački pristup i oslobodio u igračima potencijale kakve vjerojatno ni sam nije očekivao. Sustav s tri stopera, ovog puta s Drpićem na mjestu libera, dvojicom središnjih napadača (Bošnjak, Čulina) od kojih je jedan (Čulina) u fazi obrane zatvarao bokove, te trokutom veznjaka u sredini položenim tako da su dvojica igrača (Močinić, Salčinović) stajali iza napadača, funkcionirao je jako dobro u oba smjera.

Ni u jednom trenutku prvog poluvremena nije se vidjelo da s druge strane stoji jedna od najboljih momčadi lige. Prema onome kako je igrala do sada, činilo se nemogućim od riječke momčadi doživjeti da u završnicu kroz igru stiže s dvojicom, trojicom igrača. Scoria je pokazao da je to moguće čime je riječka momčad u prvih pola sata izmamila više aplauza nego u cijelom prvenstvu.

Slaven Belupo je ipak dovoljna kvalitetna momčad da bi se tek tako slomila pod pritiskom. Rijeka je uporno stiskala po bokovima, tražila rupe po sredini, ali je u prvom poluvremenu stvorila samo jednu pravu priliku za pogodak. U 26. minuti Salčinović je atraktivnim potezom petom s ruba kaznenog prostora ubacio loptu za Bošnjaka, koji se u duelu oslobodio čuvara i vrhom kopačke uputio loptu u lijevi kut. Vratar Rodić pravodobno je osjetio Bošnjakovu namjeru i skrenuo loptu.  Na drugoj strani vratar Lisjak je bezbrižno bespoličario, što je težnja svakog trenera.

Bojazan da Rijeka neće dugo izdržati jaki ritam u drugom dijelu brzo je demantiran na najbolji način. U 53. minuti Salčinović i Čaval dugo su "kemijali" na lijevom boku prije nego što je potonji kvalitetno ubacio loptu na visinu peterca. Antonini Čulina u trku je nadskočio vratara Rodića i udarcem glavom poslao loptu u mrežu - 1:0! Dogodilo se još jedno nogometno čudo, Rijeka je postignula prvi pogodak iz igre u proljetnom dijelu sezone.

Od toga se trenutka riječka momčad spontano povukla do zone udarca i čekala priliku za drugi pogodak. Gosti su dobili privid terenske nadmoći, ali je bijela obrana s trojicom superiornih stopera djelovala toliko sigurno da ništa nije slutilo gostujući pogodak.  Lisjak bi odradio utakmicu bez posla da u 73. minuti nije morao poletjeti za loptom koju je na drugoj vratnici zaboravljeni Mujanović poslao prema suprotnom kutu.

U 86. minuti dogodio se prvi "black-out" u obrani, poremetio se raspored koji gostujući igrači nisu znali kazniti. Nažalost, koncentracija je potpuno izostala minutu kasnije kada je Bubnjić poravnao rezutat. Tek tada su na važnosti dobile neiskorištene prilike Močinića (50), Kreilacha (58), Salčinovića (59, 67) i Čuline (82). Ako je nekakva utjeha, ovo je prva utakmica u kojoj Rijeka ima puno pravo žaliti za pobjedom.