SUPERKUP

Dinamo osvojio trofej, Gojak presudio Rijeci

Subota, 13. srpnja 2019. 22:04 Napisao/la  SC

Dinamo - Rijeka 1:0. U odnosu na utakmicu finala Kupa, u utakmici Superkupa riječkoj momčadi nedostajalo konkretne probojnosti u završnici

Amer Gojak odlučio pobjednika

Utakmica Superkupa

DINAMO - RIJEKA 1:0

Stadion Maksimir. Gledatelja 5075

Sudac: Mario Zebec (Varaždin)

Strijelac: 1:0 Gojak (41)

Žuti kartoni: Punčec (17), Gavranović (25), Gojak (48), Gorgon (74), Raspopović (81), Majer (83), Tomečak (90+1)

Crveni karton: Majer (85, drugi žuti karton)

DINAMO: Livaković, Stojanović, Lešković, Perić, Leovac, Ademi, Gojak, Kadzior, Hajrović (82 Majer -), Oršić (90+2 Moro), Gavranović (65 Petković)

RIJEKA: Sluga, Župarić, Punčec, Escoval (63 Pavičić), Raspopović, Capan (72 Halilović), Lepinjica (85 Murić), Tomečak, Kvržić, Gorgon, Čolak

Dinamo je pobijedio Rijeku i osvojio trofej na početku sezone, Amer Gojak bio je jedini strijelac u utakmici Superkupa.

Igor Bišćan igrao je u Superkupu isto kao u finalu Kupa u Puli, s trojicom stopera i blokom od četiri igrača (Raspopović, Capan, Lepinjica, Tomečak) ispred njih.

Dvije personalne promjene (Gorgon i Raspopović umjesto Halilovića i Pavčića) nisu promijenile način igre.

Iako je Nenad Bjelica igrao bez dvojice standardnih stopera i najboljega igrača (Theophile, Dilaver, Olmo), trener Dinama igrao je isto kao u Puli s drugačijom središnjicom momčadi (Ademi, Gojak, Kadzior).

Budući da su pristupi bili isti, ni nastupi nisu mogli biti puno drugačiji.

Riječka je momčad jako dobro stajala u bloku do 41. minute, jedino je Lešković (21) uspio nakon prekida glavom nasumice skrenuti loptu u gredu iznad Sluge.

A onda je u 41. minuti popustila koncentracija: prvo (Capan) u pokrivanju međuprostora u kojemu je Gojak primio Gavranovićevu loptu na ulasku u kazneni prostor slijeva, a onda još više u pokrivanju igrača.

Župarić i Punčec nisu bili dovoljno brzi i odlučni u izlasku u blok, Gojak je snažnim udarcem s 14 metara efektno loptu poslao u mrežu između dvojice usporenih riječkih stopera - 1:0.

U odnosu na utakmicu finala Kupa, u utakmici Superkupa riječkoj momčadi nedostajalo je konkretne probojnosti u završnici.

Nekoliko je puta riječka momčad povezano izašla u transformaciji, nisu loše izgledala ni dva, tri razdoblja kontinuiranih napada, ali Rijeka u Superkupu nije imala raspoloženog napadača kao što je u Kupu imala Zorana Kvržića.

Tu ni jedan trener ne može pomoći!

Vjerojatno bi izvještaj s utakmice drugačije izgledao da u 3. minuti Ademi znalački nije presjekao Čolakovo dodavanje prema Kvržiću, koji je na kraju brze kontre ostao sam na vrhu kaznenog prostora.

Do 63. minute Bišćan ništa nije mijenjao.

Tada je ušao Pavičić umjesto Escovala, Rijeka je počela igrati u postavi s četiri igrača u zadnjoj liniji.

Težište igre prebacilo se na polovicu Dinama budući da je Rijeka pokušavala kroz posjed igrati na postavljenu obranu domaćina kojemu je takva igra odgovarala.

U 69. minuti domaća momčad prvi put je u brzoj kontri izašla na nepostavljenu riječku obranu i odmah stvorila izglednu priliku.

Oršić je zakomplicirao na lijevoj strani kaznenog prostora, na kraju je Hajrovićev udarac obranio Sluga.

Zanimljivo, bila je to prva izravna intervencija riječkog vratara na utakmici.

U 74. minuti drugi pomoćnik Vedran Đurak poništio je Tomačekov autogol zbog nepostojećega zaleđa!

Suci su oštetili Dinamo u jednoj utakmici protiv Rijeke, neka se i to jednom dogodilo!

Kako je vrijeme prolazilo riječka je momčad sve više riskirala, Bišćan je u igru uveo napadački orijentirane Halilovića i Murića umjesto Capana i Lepinjice.

Nije riječka momčadi izgledala bezopasno, intezitetu igre nema se što zamjeriti, ali...

U 85. minuti Rijeka je stekla prednost igrača više, Majer je u dvije minute zaradio dva žuta kartona.

Stvorila je Rijeka pritisak u kojemu je stvorila prvu i zadnju izglednu priliku na utakmici.

U 88. minuti Raspopović je iskoristio Oršićevu pogrešnu procjenu, primio je loptu na desnoj strani kaznenog prostora, Livaković je pravodobno ušao u udarac i loptu skrenuo izvan igrališta.

Bio je to jedini udarac Rijeke u okvir vratiju!