SPEKTAKL NA KANTRIDI

Samo jedno mjesto u gradu zove se dom

Subota, 08. rujna 2018. 22:31 Napisao/la  SC

Rijeka - Maribor 4:0. Nogometaši Rijeke u revijalnoj utakmici napunili mrežu Maribora pred 10.000 gledatelja podno stijena Kantride

Navijački spektakl na Kantridi upotpunili su nogometaši Rijeke, koji su u revijalnoj utakmici pred punim tribinama kultnog stadiona pobijedili Maribor rezultatom 4:0.

Maribor ni po čemu nije pokazao da je klub s daleko boljim europskim rejtingom od Rijeke, prošle sezone igrao je u skupini Lige prvaka.

Utakmica je počela obilježavanjem pripadnosti Kantridi, Marijan Jantoljak i Milan Radović podignuli su na jarbol zastavu Rijeke.

Nakon što je položen vijenac kod spomenika ispod stijena Stadiona Kantrida u znak sjećanja na navijače stradale u Domovinskom ratu, zabava na tribinama i terenu mogla je početi.

U 11. minuti sudac Ivan Bebek dosudio je kazneni udarac nakon što je Ivković nogom nespretno zahvatio Raspopovića, Puljić je bio pribran - 1:0

U 30. minuti Gorgon je iz blizine zatresao mrežu na kraju povezane akcije, u 40. minuti Čolak je udarcem s 20 metara pogodio suprotni kut.

Odmah nakon što je ušao u igru Heber je postigao pogodak kojim je Rijeka zaključila pobjedu.

Mariborska momčad ostavila je dojam da je više zanima što se događa na tribinama nego na terenu, posebice u 60. minuti kada je Armada izvela tradicionalnu bakljadu.

Bio je to najljepši potez utakmice u skladu s Armadinim sloganom: Samo jedno mjesto na svijetu zove se dom!

RIJEKA: Prskalo, Punčec (od 53' Župarić), Kvržić (od 53' Acosty), Grahovac, Čolak (od 87' H. Smolčić), Pavelić, Gorgon (od 53' Heber), Puljić (od 70' Pavičić), Escoval, Raspopović, Capan (od 65' Čanađija).

MARIBOR: Cotman, Vrhovac, Pihler, Creteu, Hotić (od 87' Štor), Vršić (od 46' Ahmedi), Mešanović, Viler, Ivković (od 58' Rajčević), Uskoković (od 76' Doumbia), Felipe (od 46' Bajde).

Revijalna utakmica: Rijeka - Maribor 4:0 (Puljić 11-11m, Gorgon 30, Čolak 40, Heber 54)