NOVI POSRTAJ NA KANTRIDI

Rijeka izgubila od Zadra, igra ispod nivoa

Nedjelja, 18. ožujka 2012. 17:24 Napisao  I. V.

Zadar je odnio sva tri boda s Kantride, nakon utakmice Ivo Ištuk je smijenjen s mjesta glavnog trenera

Rijeka - Zadar 0:1
Stadion na Kantridi. Gledatelja: 3500
Sudac: Vlado Svilokos (Sisak)
Strijelac: 0:1 Tokić (54)
Žuti kartoni: Mršić (45), Fuštar (64), Čaval (68), Dedić (82), Vasilj (89)
Crveni kartion: Mršić (71, drugi žuti)
Rijeka: Lisjak -, Švrljuga 5,5, Sušac 6, Tadejević 6, Čaval 5, Kreilach 5,5, Močinić 5,5 (66 Živulić -), Tomić 5, Salčinović 5, (78 Dedić -), Miloš 6, Mance 5 (57 Čulina 5)
Zadar: Gluić 6,5, Prahić 6,5, Fuštar 6,5, Jonjić 6,5, Vasilj 6, Sarić 6, Banović 6 (83 Surać -), Jerbić 6,5, Begonja 6,5 (90 Kovačević -), Mršić 6, Tokić 7 (76 Gržan -)

Trener Zadra Dalibor Zebić odmah je dao do znanja kakav će se nogomet igrati, sustav s trojicom stopera i povremeno čak petoricom igrača u zadnjoj liniji, značilo je da su gosti odustali od nadigravanja. Središte terena prepušteno je domaćim igračima kojma kombinatorika na postavljenu obranu  nije jača strana. Ovakav pristup bio je jamstvo dosadne igre bez završnice, riječka momčad nema individualnu kvalitetu koja na uskom prostoru može probiti plitku zonu od čak devet igrača.

{jb_blackbox-left}Ištuk odmorio Palibrka i Sivonjića
Trener Rijeke Ivo Ištuk  zahvalio se na uslugama za utakmicu protiv Zadra dvojici igrača, koji su bili u svim kombinacijama. Sivonjić i Palibrk su zakasnili na sastanak, a trener  ih nije uvrstio ni u zapisnik.
Slično je svojedobno postupio Alen Horvat, koji zbog kašnjenja nije htio na put povesti Meksikanca Alfareza. Bio je to početak Horvatova kraja.{/jb_blackbox-left}

Budući da Ištuk od kada je došao na Kantridu uporno izbjegava skok-igru, pogodak se mogao dogoditi samo slučajno kao u 11. minuti, kada se Mance neočekivano našao sam na lijevoj strani kaznenog prostora. Predaleko od vratiju da bi se sporom reakcijom moglo ozbiljno zaprijetiti gostujućem vrataru.  Jedan jedini izrađeni ubačaj s boka (35') i Manceov udarac glavom ravno u Gluića bilo je premalo da bi Riječani kroz igru stekli prednost. Deprimirajući nogomet koji su igrali Riječani najbolje je opisala Armada, u 41. minuti sa zapada se zaorila indikativna poruka igračima:  Dobili ste plaću! Očito da nije sve u novcu.
Na drugoj strani, Zadrani su igrali da im prođe vrijeme i čekali šansu iz polukontri. I oni su do pogotka mogli slučajno, kao u 44. minuti kada je na odbijenu loptu po Mršićevu udarcu zakasnio Tokić.

{jb_blackbox-right}Petorica na klupi
U sastavu Rijeke prvi put je zaigrao stoperski par Tadejević - Sušac. Prvi je uspješno igrao na toj poziciji u juniorskim danima i tijekom posudbe u Pomorcu, drugi je debitirao. Na klupi Rijeke sjedila su samo četvorica igrača (Živulić, Grujević, Dedić i Čulina) i vratar Raspor. Zbog bolesti, kazni i ozljeda, riječki kadar sveo se na 16 imena.{/jb_blackbox-right}

Taman kada su bijeli krenuli agresivnije i time počeli stvarati pritisak na terenu i tribinama, gosti su poveli.  U 54. minuti Hrvoje Tokić je praktično uzduž korner-linije na desnoj strani prošao dvojicu igrača kao na treningu i onda "zavukao" loptu uz prvu vratnicu kraj nemoćnog Lisjaka - 0:1. U 57. minuti novi "biser" s trenerske klupe: umjesto Mancea ušao je Čulina, što je bilo dobro, ali nije dobro što je Čulina stajao u vrhu napada, jer na toj poziciji nije igrao ni u kadetima.

Način na koji je Rijeka pokušala izjednačiti najbolje je opisati kao organizirani kaos!  Puno htijenja i trke bez ikakvog smisla! U 71. minuti Svilokos je pokazao drugi žuti karton Mršiću, a Armada zapjevala: Riječani, Riječani, svi u jedan glas, Vlado Svilokos jedan je od nas! Igrač više nije se pokazao kao prednost budući da su gosti bez poteškoća obranili pobjedu. Jedinu (polu)priliku za izjednačenje propustio je Tomić (76), koji je mogao kazniti Gluićevo kratko ispucavanje. Da je Rijeka izjednačila bila bi to nepravda prema svemu što nogomet izvorno predstavlja.