SEZONA 2019/20

Rijeka bez pojačanja ne može u skupinu Europske lige

Subota, 08. lipnja 2019. 12:42 Napisao/la  Igor Vranić

Momčadi Rijeke na početku i kraju prošle sezone razlikuju se u nijansama, momčad s Heberom i Zutom doima se malo boljom bez obzira što je Dinamo bio bolji protivnik od Sarpsborga

Rijeka bez pojačanja ne može u skupinu Europske lige
Foto: Lario Tus

 

HNK Rijeka se samozatajno priprema za ljetni prijelazni rok koji počinje 15. lipnja.

Odavno se pred početak jednog ljetnog prijelaznog roka nije dogodilo da se na tržištu ni kuloarski ne spominje ni jedan zanimljivi izlazni, a kamo li uzlazni transfer Rijeke.

U medijima su prostor dobila jedino dvojica mladića (Lepinjica, Pandur) koje prate skauti talijanskih klubova (Udinese, Inter).

Da nije bilo Filipa Bradarića, prošle sezone u ovo doba također se ne bi događalo ništa zanimljivo.

Na kraju je Bradarić prodan u Cagliari, dovedeni su reprezentativci (Lončar/BiH, Velkovski/S. Makedonija, Mamić/U-21 Hrvatska) i igrač Rapida (Pavelić), a Rijeka je ispala od Sarpsborga u 3. pretkolu.

Rijeka je najvažniju utakmicu na početku sezone na Rujevici protiv Sarpsborga igrala u sljedećem sastavu: Sluga, Pavelić (87 Čolak), Punčec, Župarić, Zuta, Ćanađija, Grahovac, Pavičić (67 Puljić), Heber (77 Kvržić), Acosty, Gorgon.

Nije Rijeka ispala slučajno u dvjema utakmicama (1:1, 0:1), norveška momčad jednostavno je bila bolja iako je na tržištu vrijedila triput manje.

Sarpsborg je nakon Rijeke kroz play-off ušao u skupinu Europske lige.

Najveći poraz u 3. pretkolu doživjela je klupska blagajna, Rijeka može prihodovati jedino od prodaje igrača i utakmica u Europskoj ligi.

U nastavku sezone potvrdilo se da poraz od norveške momčadi nije bio slučajan.

Momčadi Rijeke prošle sezone vodila su dvojica nadasve uspješna trenera (Kek, Bišćan), svaki se na svoj način nosio s evidentnim limitima.

Zavaravati se drugim mjestom u ligi u kojoj je donedavni drugoligaš (Gorica) zamalo ostvario europski plasman značilo bi zanijekati činjenicu da Rijeka nikada nije osvojila manje bodova (69) i da nikada nije zaostala više bodova (25) za Dinamom.

Slabosti na kraju najslabije sezone otkada se igra Liga 10 sakrio je osvojeni Kup (3:0) i ukupno pozitivi skor s Dinamom (2 pobjede, 2 remija, 1 poraz).

O tome bi mjerodavno mogao govoriti jedino trener Dinama Nenad Bjelica kojemu je Igor Bišćan očitao lekciju u finalu kupa.

Recimo, prema izboru struke i igrača najbolji trener u HNL-u prošle sezone mogao bi govoriti o tome kako se finalu kupa može igrati napadački s dvojicom defenzivnih veznjaka (Šunjić, Ademi) i stoperom (Rrahmani) na mjestu lijevog braniča koji ne prelazi centar.

Najvažniju utakmicu na kraju sezone Rijeka je u finalu kupa igrala u sljedećem sastavu: Sluga, Escoval, Župarić, Punčec, Capan, Tomečak, Kvržić, Lepinjica (75 Lončar), Halilović (80 Gorgon), Pavičić, Čolak (83 Puljić)

Momčadi Rijeke na početku i kraju prošle sezone razlikuju se u nijansama, momčad s Heberom i Zutom doima se malo boljom bez obzira što je Dinamo bio bolji protivnik od Sarpsborga.

To znači da pobjednik hrvatskog kupa u ovakvom sastavu nema realne šanse ostvariti plasman u skupinu Europske lige.

Iako do prve utakmice Rijeke u 3. pretkolu Europske lige (22. kolovoza) ima više od dva mjeseca vremena,  zatajne pripreme za  prijelazni rok neodoljivo podsjećaju na  prošlo ljeto, kada nije bilo novaca za istinska pojačanja.

Standings provided by Sofascore
Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.