PRVA HNL

Rijeka s desetoricom igrača slavila nakon šest kola

Petak, 19. listopada 2018. 20:15 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola: Inter - Rijeka 1:2. Antonio Čolak dvostruki strijelac, Stjepan Lončar isključen u 36. minuti

Antonio Čolak slavi prvi pogodak

Prva HNL - 11. kolo

INTER - RIJEKA 1:2

Igralište SRC Zaprešić. Gledatelja: 500

Sudac: Mario Zebec (Varaždin) 7

Strijelci: 0:1 Čolak (11), 0:2 Čolak (63), 1:2 Solomon (84)

Žuti kartoni: Lončar (29), Šimunec (32), Mamut (45+1)

Crveni karton: Lončar (36, drugi žuti karton)

INTER: Matković 6, I. Čeliković 5,5, Šimunec 6, J. Čeliković 5,5, Bosec 5,5, Postonjski 6, Muhar 5,5, Vukčević 5,5 (58 Rak 5,5), Vuk 5,5 (81 Ajayi -), Mamut 5,5 (71 Solomon -), Andrić 5,5

RIJEKA: Sluga 6, Pavelić 6, Punčec 6, Escoval 6,5, Zuta 6, Ćanađija 6,5, Lončar 5, Pavičić 6,5, Heber 6 (88 Acosty -), Gorgon 6 (69 Kvržić -), Čolak 7 (90+2 Župarić)

Nogometaši Rijeke uspjeli su u Zaprešiću prekinuti negativni niz, Igor Bišćan debitirao je na klupi Rijeke pobjedom (2:1) protiv Intera koja će sigurno puno značiti za samopouzdanje igračima Rijeke.

Posebice nakon što su sat vremena igrali bez isključenog Lončara i s igračem manje osmišljeno postignuli pogodak, što u zadnjih nekoliko utakmica nisu uspjeli kompletni.

Utakmica s naglašenin riječkim predznakom odigrana je prema običaju pred praznim trbinama u Zaprešiću.

U početnom sastavu domaće momčadi zaigrala su trojica igrača školovanih u Rijeci, nekadašnji junior Postonjski i dvojica igra na posudbi Čeliković i Vuk.

Na klupi su sjedili Salomon i Ajayi, Nigerijci su bivši igrači Rijeke koji su došli iz Abuje.

Prema načinu igre riječke momčadi utakmicu se može podijeliti na dva potpuno različita razdoblja, koje je odredilo Lončarovo isključenje u 36. minuti.

Do 36. minute je Rijeka nadmoćno kontrolirala utakmicu kroz posjed lopte, pas-igra bila je tehnički puno mirnija i preciznija nego u zadnjim utakmicama.

Na trenutke čak i dovoljno okomita da bi Rijeka stvorila dvije izgledne prilike.

U 15. minuti Ćanađija se po desnoj strani kaznenog prostora ubacio iz druge linije, proigrao na prvoj vratnici Čolaka, Postonjski je pravodobno uklizao i blokirao pokušaj.

U 18. minuti Čolak se probio po desnoj strani kaznenog prostora, iz mrtvog kuta pokušao je svladati Matkovića iako je Pavičić stajao u idealnoj poziciji.

U tom razdoblju Rijeka je ostvarila prevlast u posjedu lopte od čak 77 posto i što je važnije, stekla je rezultatsku prednost od 11. minute Čokalovim pogotkom.

Napadač Rijeke uputio je udarac s 22 metra, lopta se odbila od bloka i prevarila Matkovića - 0:1.

Trebalo je riječkoj momčadi i malo sportske sreće da bi se lakše vratila iz psihološke krize.

U 36. minuti Lončar je u gostujućoj trećini tijelom zapriječio Andriću izlazak u kontru, sudac Zebec pokazao je riječkom igraču drugi žuti karton.

Od toga trenutka riječka momčad počela je boraviti u svojoj trećini, Inter je brojčanu premoć pretočio u veći posjed lopte bez ijednog ozbiljnog pokušaja u prvom dijelu sve do sudačke nadoknade.

U drugoj minuti (45+7) sudačkog produžetka Inter je uspio prevesti jedinu osmišljenu akciju po desnoj strani na kraju koje je Vuk ostao u otvorenoj poziciji za udarac s 15 metara.

Nije dobro zahvatio loptu.

Od početka drugoga dijela bilo je jasno da će desetorica igrača Rijeke morati patiti na svojoj polovici igrališta do kraja utakmice.

Presložila se momčad domaćina, u nešto drugačijem rasporedu počela je kontinuirano stiskati goste u zadnjoj trećini.

Riječanima je jedino preostalo nadati se da će uhvatiti domaću obranu u raskoraku u nekoj kontri.

Baš onako kao što su uspjeli u 63. minuti.

U brzoj transformaciji Pavičić je po lijevoj strani lakoćom prošao pokraj Jasmina Čelikovića, Čolak je pratio akciju i odradio lakši dio posla, kada je ostao sam ispred praznih vratiju  - 0:2.

Do kraja utakmice šanse je stvarao samo Inter, koji je jednu priliku iskoristio u 84. minuti.

Bosec se zavukao iza Pavelićevih leđa u kaznenom prostoru, gurnuo loptu prema sredini gdje je Solomun bio brži od riječkih braniča i gurnuo loptu u mrežu - 1:2.

Propustio je Inter relizirati dvije izgledne prilike.

U 72. minuti Šimunec je nadskočio riječku obranu, glavom je loptu poslao prema vratima, Pavelić je na gol-crti zaustavio loptu.

U 78. minuti Solomun se u primanju oslobodio Punčeca i s 15 metara u otvorenoj poziciji loptu poslao pokraj vratnice.

Rijeka je do kraja utakmice još jednom zaprijetila (Punčec 82) prije nego što je dočekala zadnji sučev zvižduk i prvu pobjedu nakon šest kola.