PRVA HNL

Puljić postigao četiri pogotka, rekordna pobjeda

Subota, 13. travnja 2019. 21:00 Napisao/la  SC

Rijeka - Inter 7:0. Statistika je fascinantna: Rijeka je uputila čak 17 udaraca u okvir vratiju, ukupno 26 udaraca prema vratima Intera

Jakov Puljić četiri je puta svladao Ivana Kelavu
Jakov Puljić četiri je puta svladao Ivana Kelavu Foto: Andrej Turina

Prva HNL - 29. kolo

RIJEKA - INTER 7:0

Stadion Rujevica. Gledatelja: 4227

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Halilović (27), 2:0 Puljić (41), 3:0 Puljić (44-11m), 4:0 Acosty (48), 5:0 Pavičić (58), 6:0 Puljić (88), 7:0 Puljić (90+1)

Crveni karton: J. Čeliković (40, drugi žuti)

RIJEKA: Sluga - , Kvržić 7, Župarić 6,5, Escoval 6,5, H. Smolčić 6,5, Lepinjica 6,5, Pavičić 7 (74 Punčec -), Halilović 7, Murić 7 (82 I. Smolčić -), Acosty 7 (65 Čolak -), Puljić 8,5

INTER: Kelava 5, Bosec 5, J. Čeliković 5, Buljat 5, Brezovec 5 (73 Ljubić -), Postonjski 5, Čulina 5 (48 Nekić 5), I. Čeliković 5, Tsonev 5, Rak 5, Serderov 5 (46 Mamut 5)

Rijeka je protiv Intera ostvarila najuvjerljiviju pobjedu ove sezone (7:0) i dokazala da je utakmica protiv Gorice ipak bila posljedica umora.

Jakov Puljić postigao je protiv momčadi bivšega kluba čak četiri pogotka čime je potvrdio da mu je prirodno mjesto u vrhu napada, ne nalazi se slučajno na vrhu ljestvice strijelaca Prve HNL.

Moglo se očekivati da će igrači Rijeke nakon poraza od Gorice reagirati pozitivno, ali nitko nije očekivao da će Rijeka ovakvom lakoćom pregaziti momčad Intera koja je u zadnjem razdoblju sezone podignula formu.

Riječka momčad u razdoblju od prvoga do petoga pogotka doslovno se poigravala s gostima koji su izgledali kao da su došli igrati po kazni.

Mogli su biti teže kažnjeni da je bilo malo više prisebnosti u završnici, rezultat 7:0 nije bio realan odraz odnosa na terenu, vratar Kelava bio je jedan od malo boljih igrača gostiju.

Riječke (polu)prilike nema smisla nabrajati, bilo ih je više nego u svim domaćim utakmicama ove godine zajedno.

Statistika je fascinantna: Rijeka je uputila čak 17 udaraca u okvir vratiju, ukupno 26 udaraca prema vratima Intera!

Reda radi teba spomenuti da je Inter upustio jedan udarac u okvir vratiju i to iz prekida (Brezovec 3).

Što se tiče pogodaka, seriju je počeo Halilović u 27. minuti udarcem s 18 metara - 1:0.

U 40. minuit Murić je napucao Jasmina Čelikovića u ruku, igrač Rijeke na posudbi u Interu dobio je drugi žuti karton, a Puljić priliku da iz kaznenog udarca zatrese mrežu.

Priliku nije iskoristio, Kelava je obranio udarac s bijele točke, ali tako da se lopta odbila Puljiću koji je zatresao mrežu - 2:0.

U 44. minuti Puljić je iskoristio drugu šansu!

Realizirao je kazneni udarac nakon što je Bosec prekršajem zaustavio Acostyja.

U 48. minuti Murić je ubacio loptu iz kuta, Acosty je spretnom reakcijom na prvoj vratnici loptu glavom skrenuo u mrežu - 4:0.

U 58. minuti Pavičić je udarcem s 20 metara pogodio lijevi Kelavin kut.

Nakon petoga pogotka riječka je momčad malo usporila, tek toliko da Inter do kraja utakmice primi još samo dva pogotka.

U 88. minuti Kvržić je oteo loptu Čelikoviću, otrčao prema kaznenom prostoru, idealno proigrao Puljića koji je udarcem iz blizine ostvario hat-trick - 6:0.

U 91. minuti Ivan Smolčić ubacio je zdesna, a Puljić je glavom četvrti put pogodio mrežu - 7:0.

I jedna zanimljivost!

U 82. minuti u igru je ušao drugi Smolčić, prvi put u povijesti za Rijeku su igrali blizanci: Hrvoje i Ivan!