PRVA HNL

Antonio Čolak osigurao pobjedu protiv Osijeka

Subota, 01. prosinca 2018. 17:10 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola: Osijek - Rijeka 1:2. Osijek je poveo zahvaljujući kardinalnoj pogreški Petra Mamića, Antonio Čolak dvama je pogocima u 43. i 54. minuti preokrenuo rezultat

Rijeka preokretom do pobjede u Osijeku

Prva HNL - 16. kolo

OSIJEK - RIJEKA 1:2

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 3500.

Sudac: Mario Zebec (Varaždin).

Strijelci: 1:0 Šorša (8), 1:1 Čolak (43), 1:2 Čolak (54).

Žuti kartoni: Pušić, Ćavar (Osijek), Mamić (Rijeka).

OSIJEK: Malenica, Lončar, Tomelin, Boban, Šorša, Mudražija (58 Bočkaj), Škorić, Pušić (46 Kamenar), Marić, Hajradinović, Ćavar (76 Špoljarić).

RIJEKA: Sluga, Raspopović, Punčec, Župarić, Mamić, Pavičić, Lončar, Gorgon (90 Grahovac),  Heber (80 Acosty),  Kvržić, Čolak (90 Escoval)

Nogometaši Rijeke pobjedom protiv Osijeka u Gradskom vrtu vratili su se u utrku za drugo mjesto.

Nova dva pogotka Antonija Čolaka i dobra igra obilježili su nastavak pozitivnog niza pod vodstvom trenera Igora Bišćana.

No, početak utakmice nije izgledao dobro po Riječane.

U 8. minuti Petar Mamić je napravio kardinalnu pogrešku, pogrešno je pokušao loptu vratiti vrataru Slugi, što je iskoristio Tomislav Šorša i lako zabio za vodstvo Osijeka.

Rijeci je trebalo desetak minuta da se oporavi od šoka, a zatim je Čolak u dvije minute imao dvije prigode koje je zaustavio osječki vratar Marko Malenica.

Rijeka je ipak izjednačila u 43. minuti.

Lončar je ubacio iz kornera, a Čolak je efektno glavom loptu u luku poslao u mrežu uz daljnju vratnicu - 1:1.

Do odmora riječka momčad potpuno je preuzela kontrolu nad utakmicom,  nekoliko brzih i preciznih transformacija izgledale su pogubno za Osijek. Nedostajalo je više mirnoće u riječkoj završnici.

U drugom poluvremenu Rijeka je nastavila  boljom igrom.

U 54. minuti Rijeka je povela 2:1 osmim pogotkom Antonija Mirka Čolaka u ovoj sezoni.

Opet je Rijeka poentirala nakon ubačaja iz kuta, Lončar je ubacio, osječka obrana traljavo je reagirala,  Čolak je na vrhu peterca pokraj trojicu osječkih igrača udarcem nogom zatresao suprotni kut - 1:2.

Do kraja susreta vratar Malenica ponovno se iskazao, zaustavivši opasan pokušaj Kvržića u 78. minuti.

Dvije minute prije kraja sureta Osijek je imao jedinu priliku za izjednačenje.

Marić je provukao loptu udarcem glavom pored istrčalog vratara Sluge, ali je Lončar uspio izbiti loptu s gol-linije.

.Bila bi sportska nepravda da Rijeka nije pobijedila.