PRVA HNL

Rijeka pobijedila Dinamo, Antonio Čolak jedini strijelac

Subota, 24. studenog 2018. 17:09 Napisao/la  SC

Utakmica 15. kola: Rijeka - Dinamo 1:0. Čolakov pogodak bio je dovoljan za pobjedu protiv momčadi koja je ove sezone pobjeđivala momčadi renomiranih europskih klubova

Antonio Čolak

Prva HNL - 15. kolo

RIJEKA - DINAMO 1:0

Stadion Rujevica. Gledatelja: 4635

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) 7

Strijelac: 1:0 Čolak (64)

Žuti kartoni: Hajrović (29, Zuta (36, Dilaver (44), Acoty (90+1), Stojanović (90+1)

RIJEKA: Sluga 7,5, Raspopović 6, Punčec 6,5, Župarić 6,5, Zuta 6, Lončar 6, Pavičić 6, Gorgon 6,5, Kvržić 6 (80 Mamić -), Heber 6 (67 Acosty -), Čolak 7

DINAMO: Livaković 6, Stojanović 6, Dilaver 6, Theophile-Catherine 6,5, Leovac 6, Ademi 6, Gojak 6, Olmo 6,5, Oršić 5,5 (70 Petković -), Hajrović 5,5, Gavranović 7(70 Budimir -)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Dinamo na Rujevici pogotkom Antonija Čolaka.

Dinamo je prvi poraz ove sezone doživio od momčadi trenera Igora Bišćana, koji je prvi put u trenerskoj karijeri vodio jednu momčad protiv Dinama.

U 64. minuti Gojak je uklizao u pokušaju da presječe riječko dodavanje u zadnjoj trećini, idealno je odigrao Čolaku koji je ostao sam po sredini na vrhu kaznenog prostora.

Čolak je primio loptu, okrenuo se i pogodio lijevi Livakovićev kut - 1:0.

Čolakov šesti pogodak otkada je Igor Biščan postao trener bio je dovoljan za veliku pobjedu protiv momčadi koja je ove sezone pobjeđivala momčadi renomiranih europskih klubova.

Zanimljivo, Čolak je trebao izaći u prvom prekidu.

Bišćan se brzo predomislio nakon pogotka, izašao je Heber.

Očekivano tvrda utakmica nije ponudila puno uzbuđenja u prvom dijelu, obje su momčadi igrale oprezno, ali se u nekoliko povezanih akcija ipak vidjela razlika u kvaliteti.

U 24. minuti Gojak je ušao u kazneni prostor iz drugoga plana, Olmo je pravodobno odigrao, Gojakov udarac uspio je blokirati uklizali Župarić.

U 30. minuti Dinamo je brzo izašao iz svoje polovice.

Gavranović je sam krenuo na nepostavljenu riječku obranu, prošao Raspopovića uz pomoć ruke, pa zaobišao Lončara i onda ostao sam ispred Sluge, koji je uspio zavoriti prilaze vratima po udarcu s 12 metara.

U 43. minuti Olmo je iz okreta s 15 metara zdesna poslao loptu uz daljnju vratnicu izvan igrališta.

Riječka momčad u prvom dijelu nije uputila ni jedan udarac u okvir vratiju iako je u nekoliko razdoblja pokazala da može kontrolirati utakmicu kroz posjed lopte bez završnice.

U drugom dijelu Dinamo je ostavio dojam da će krenuti odlučnije.

U 53. minuti Olmo je po desnoj strani preciznim okomitim pasom poslao Stojanovića pred Slugu, vratar Rijeke opet je pravodobno zatvorio bliži kut.

U 57. minuti Čolak je na lijevoj strani prvi put dobio duel s Theophile-Catherineom, uspio je napadač Rijeke utrčati u kazneni prostor i uputiti prvi riječki udarac u okvir vratiju.

Previše iskosa da bi Livaković imao ozbiljnog posla.

U 58. minuti Gavranović je udarcem glavom loptu praktično dodao loptu Slugi.

Nakon toga dogodio se Čolakov pogodak koji je promijenio odnose na terenu i tribinama.

Odmah je Nenad Bjelica primijenio napad, počeo je razoblje pritiska Dinama koji je Rijeka relativno lako podnijela.

U 77. minuti prvi put se oglasila Armada neprimjerenim porukama Bišćanu, što je izazvalo reakciju s drugih tribina.

Sukob navijačih strasti Armada je obilježila bacanjem baklji na teren zbog kojh je utakmica nakratko prekinuta.

U preostalom vremenu Dinamo je stvorio dvije izgledne prilike.

U 86. minuti Punčec je blokirao Hajrovičev udarac s 15 metara u stuaciji kada je riječka obrana izgubila raspored, a Sluga napustio svoj prostor.

U 93. minuti Olmo je snažnim udarcem s 23 metra zadnji put testirao mogućnosti Sluge, najbolji igrač Rijeke u letu je odbio loptu i sačuvao pobjedu.