PRVA HNL Rijeka očekivano pobijedila Rudeš i stekla šest bodova prednosti pred Osijekom

Nedjelja, 28. travnja 2019. 20:58 Napisao/la  SC

Rijeka - Rudeš 3:1. Mučila se riječka momčad više od pola sata prije nego što je postignula pogodak, toliko je vremena trebalo da Pavičić i Puljić pronađu inspiraciju za dva pogotka

Antonio Čolak potvrdio pobjedu
Antonio Čolak potvrdio pobjedu Foto: Lario Tus

Prva HNL - 31. kolo

RIJEKA - RUDEŠ 3:1

Stadion Rujevica. Gledatelja: 2846

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) 7

Strijelci: 1:0 Lončar (35), 2:0 Puljić (39), 2:1 Lisakovich (44), 3:1 Čolak (69)

Žuti kartoni: Mamić (10), Lisakovich (52), Obanor (71), Lepinjica (76), Mrkonjić (82), Capan (90+2)

RIJEKA: Sluga 6,5, Kvržić 6, Punčec 6, Župarić 6, Mamić 6, Lepinjica 6, Lončar 6,5 (79 Capan -), Pavičić 6,5, Acosty 5,5 (64 Čolak -), Murić 6,5, Puljić 7 (88 Bušnja -)

RUDEŠ: Banić 6, Filipović 5,5, Smoljo 5,5, Pejović 5,5 (65 Pantalon -), Obanor 5,5, Vuco 5,5 (46 Hailović 5,5), Marques 5,5, Lisakovich 6, Juranović 5,5, Kovačević 6 (75 Mrkonjić -), Štrkalj 5,5

Rijeka je ostvarila očekivanu pobjedu protiv Rudeša i stekla šest bodova prednosti ispred trećega Osijeka.

Drugoligaš Rudeš ima momčad koja u pravilu igra nabrijano dok je rezultat aktivan.

Protiv takvih momčadi važno je što prije postići pogodak koji će smanjiti tenzije.

Mučila se riječka momčad više od pola sata prije nego što je postignula pogodak.

Toliko je vremena trebalo da Pavičić i Puljić pronađu inspiraciju za dva pogotka u igri Rijeke koja baš ne može biti pozitivan primjer kako se kroz protok lopte igra na postavljene obrane.

Stvorila je Rijeka nekoliko poluprilika (Murić 10, Župarić 12, Acosty 20), više fizičkom silom nego profinjenim tehničkim stilom kojim su postignuti pogoci.

U 35. minuti Pavičić je iz sredine preciznim okomitim pasom izbacio Puljića po desnom boku na nepostavljenu obranu gostiju.

Puljić je s desne strane kaznenog prostora isto tako precizno prizemno gurnuo loptu na drugu stranu, gdje je pravodobni Lončar na 6 metara trebao postaviti samo nogu - 1:0.

Školska akcija koja se u trokutima vježba na treninzima!

Četiri minute kasnije opet su Pavičić i Puljić povukli ključne poteze, ovog puta bez Lončara.

U 39. minuti primio je Pavičić na desnoj strani kaznenog prostora loptu koju je Murić promašio, zastao i precizno na drugoj vratnici pogodio Puljića, koji je glavom s 4 metra loptu poslao pokraj Banića - 2:0.

Činilo se da je utakmice time rješena, ali kako to obično biva kada se previše sniva...

U 44. minuti Kovčević je precizno ubacio slijeva, Župarić kao da je odlučio čuvati Lepinjicu ispred sebe umjesto Lisakovicha iza sebe, pa se napadač Gorice morao sagnuti na petercu da bi glavom loptu poslao u vrata.

Sluga je sjajno reagirao, ali je loptu odbio točno Lisakovichu, koji drugi put nije mogao promašiti - 2:1.

Vratio je Rudeš rezultatsku neizvjesnost neposredno pred odlazak na odmor.

Trebalo je opet proći otprilike pola sata u drugom poluvremenu prije nego što je Rijeka pogotkom odagnala neizvjesnost.

Do pogotka svakako treba izdvojiti Murićevu tehnička bravuru u 58. minuti, atraktivni dribling na sredini igrališta zbunio je trojicu gostujućih igrača i izmamio pljesak s tribina.

U 64. minuti Muriću se nakon ubačaja iz kuta lopta odbila natrag, drugi put Murić je bio precizniji.

Pogodio je Murić na petercu Lepinjicu od kojega se lopta odbila Čolaku, napadač Rijeka u padu je loptu nogom poslao u mrežu - 3:1.

A rezultatske neizvjesnosti bilo je najviše zbog toga što riječki blok tijekom cijele utakmice ni približno nije djelovao kompaktno kao što je trebao djelovati da bi limitirana momčad poput Rudeša bila bezopasna za Slugu.

Osim što se u 16. minuti Juranović pojavio na čistini u kaznenom prostoru, udarac s 15 metara nije bio precizan, gosti su iskoristili slobodan (među)prostor i nekoliko puta tijekom utakmice organizirano ušli u završnicu.

Ostavili su bolji dojam kao momčad nego pojedinačno.

U 82. minuti Štrkalj je udarcem glavom u ravni vratnice bio najbliži pogotku, Sluga je bio pravodoban i obranio neugodan udarac.

U 88. minuti Punčec je udarcem glavom nakon ubačaja iz kuta zamalo promašio vrata.