Nedjelja, 10. prosinca 2017. 19:24 Napisao/la  SC

Rijeka - Slaven Belupo 2:0. Kek prvi put igrao s trojicom stopera

Riječani iskoristili slabosti gostiju u prekidima
Riječani iskoristili slabosti gostiju u prekidima Foto: Andrej Turina

Strijelci: 1:0 Punčec (11), 2:0 Črnic (87)

Žuti kartoni: Bouadla (27), Arap (55), Vidović (85), Punčec (90)

RIJEKA: Sluga -, Župarić 6, Elez 6, Punčec 6, Mavrias 6, Maleš 6, Mišić 6, Puljić 5,5 (69 Črnic -), Acosty 5,5 (55 Jelić 5,5), Kvržić 6,5, Gavranović 6  (90 Ristovski -)

SLAVEN BELUPO: Marković 5, Musa 5,5,  Šarlija 5,5, Katić 5,5, Rebernik 5,5, Arap 5,5 (78 Dolček -), Vidović 5,5, Bouadla 5, Vrljičak 5, Tatar 5,5 (86 Pejić -), Ivanovski 6

Nogometaši Rijeke konačno su ostvarili domaću pobjedu (2:0) u HNL-u, u 19. kolu osvojili su bodove protiv Slavena Belupa u utakmici koja će ostati upamćena samo po pobjedi.

Rijeka je u prvom dijelu odigrala manje-više prema realnim očekivanjima: ništa posebno, ali autorirativno i čvrsto s većim posjedom lopte

U drugom dijelu momčad je igrala kao da je utakmica završila na poluvremenu.

Strah od zalutalog udarca trajao je do 87. minute, kada je Kvržić proigrao na desnoj strani kaznenog prostora Gavranovića, koji je iz prve pokušao svladati Markovića.

Vratar gostiju odbio je loptu prema drugoj vratnici, pritrčao je Črnic i loptu poslao u praznu mrežu - 2:0.

Okončane su time muke za igrače i pokisle navijače među kojima manja skupina Armade nije prestala navijati u svom stilu do zadnjeg zvižduka.

Matjaž Kek prvi put je igrao s trojicom stopera (Župarić, Punčec, Elez) kojima su se u fazi obrane u zadnjoj liniji priključivali Kvržić lijevo i Mavrias desno.

I Tomislav Ivković igrao je s trojicom stopera (Musa, Katić, Šarlija), ali u zatvorenijoj varijanti.

Preuzela je riječka momčad inicijativu nešto agresivnijim pristupom, bilo je jasno da će Kek pokušati improvizirati u napadu budući da je ostao bez nekoliko važnih igrača.

Unatoč premoći izostala je završnica, ali su ovog puta domaći igrači iskoristili slabosti gostiju u prekidima.

U 11. minuti Mišić je ubacio iz kuta, pogriješio je u procijeni vratar Marković, Punčec se na petercu samo naklonio i bez skoka loptu glavom poslao u mrežu - 1:0.

Pogodak je donio olakšanje, ali nije podignuo  razinu kvalitete u napadu.

U 37. minuti Mišić je ubacio zdesna iz prekida, Acosty je dočekao loptu u kaznenom prostoru ukopan na travi, ali nije dobro glavom zahvatio loptu.

Bila je to najbolja prilika do odmora. Igrači u prvom dijelu ničim nisu naslutili da su umorni.

U drugom dijelu pala je trkačka moć i agresivnost, igrači Slavena Belupa držali su loptu bez pritiska, nekoliko se puta zakomplicirala situacija ispred Sluge, ali ništa se konkretno nije dogodilo.

Jedino je u 56. minuti Punčec neoprezno izgubio loptu, Ivanovski je krenuo prema Slugi, libero riječke obrane preslobodno je rukama dohvatio napadača Slavena Belupa da ne bi zaslužio barem žuti ako ne crveni karton...

Neka se i to dogodilo!   Sudac je pogriješio u korist Rijeke!

Rijeka je igrala tako da su u 65. minuti odjeknuli prvi zvižduci koji su ipak malo ubrzali usporene kretnje riječkih igrača, posebice u duelima.

U 66. minuti Mišić je dugačkim pasom proigrao Puljića na lijevoj strani kaznenog prostora, napadač Rijeke malo je zakasnio ispred Markovića.

Bio je to prvi znak da će Rijeka odigrati nešto življu završnicu utakmice koju treba zaboraviti što prije.