PRVA HNL

Rijeka doživjela težak poraz na Poljudu

Subota, 20. travnja 2019. 21:05 Napisao/la  Ivan Jelić

Hajduk - Rijeka 4:0. Hajduk  nakon 2813 dana pobijedio Rijeku koju odavno nismo vidjeli tako nemoćnu, bezidejnu, katastrofalnu!

Stanko Jurić postigao prvi pogodak

Prva HNL - 30. kolo

HAJDUK – RIJEKA 4:0 (3:0)

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 14.752.

Sudac: Fran Jović (Zagreb) 7

Strijelci: 1:0 Jurić (2), 2:0 Hamza (29), 3:0 Caktaš (45), 4:0 Caktaš (50)

Žuti kartoni: Svatok (Hajduk), Halilović (Rijeka)

HAJDUK: Posavec - , Tudor 6,5, Ismajli 7, Svatok 7, Bradarić 6, Nejašmić 6,5 (od 71. Palaversa -), Jurić 9 (od 67. Kalik -), Hamza 7,5 Caktaš 8,5, Jairo 7, (od 60. Tahiraj - ), Gyurcso 7,5

RIJEKA: Sluga 5, Kvržić 5, Župarić 5, Escoval 5, H. Smolčić 5, Halilović 5, Lepinjica 5 (od 68. Lončar -), Murić 5, Acosty 5, Puljić 5 (od 83. Bušlje -), Čolak 5 (od 46. Pavičić 5).

Hajduk je uvjerljivo pobijedio Rijeku i prekinuo seriju riječke neporaženosti koja je trajala od 2011. godine.

Jadranski derbi nije mogao započeti na bolji način za Hajdukovce, koji nisu niti u snu priželjkivali takvo otvaranje.

Nakon samo dvije minute susreta domaćini su poveli.

Korner je sa desne strane izveo Gyurcso, u gužvi pred vratima Sluge najbolje se snašao Jurić, pucao je sa desetak metara i pogodio je lijevi donji kut nemoćnog čuvara mreže - 1:0.

Obrana gostiju nije djelovala sigurno, mogli su domaćini u 15. minuti povečati vodstvo, pucao je Jurić sa vrha kaznenog prostora, lopta se zaustavila se na lijevoj stativi.

Samo minutu poslije Riječani su ponovno bili miljenici sreće, ponovno je na sceni bio Jurić, koji je pucao iz blizine glavom, lopta je završila na gredi.

Nije tu bio kraj napada bijelih, puno su imali gosti sreće kada je iz blizine glavom pucao Svatok, lopta je otišla preko gola.

Stanko Jurić je u 16 minuta zabio gol, pogodio stativu i gredu.

Gosti su prvi puta zaprijetili u 28. minuti preko Murića, koji je pucao sa vrha kaznenog prostora, bio je neprecizan.

Svoju nadmoć domaćini su materijalizirali u 29. minuti golom Hamze kojemu je to bio prvijenac u ovoj sezoni.

Najbolji Hajdukovac u dosadašnjem tijelu susreta, Jurić, ubacio je loptu u kazneni prostor, natrčao je Hamza koji pucao sa 13 metara i pogodio lijevi gornji kut nemoćnog Sluge.

U samoj završnici domaćini su postigli i treći gol, s desnog boka ubacio je Gyurcso, Jairo je skočio, pucao je glavom iz blizine, lopta je pogodila lijevu stativu gola gostiju, odbila se do Caktaša kojem nije bilo teško s 2 metara glavom poslati loptu u prazan gol.

Rijeka je djelovala kao razbijena vojska!.

Jović, Bišćan i Armada
Glavni sudac Fran Jović i trener Rijeke Igor Bišćan "nagrađeni" su gromoglasnim zvižducima gledatelja, kada je na predstavljanu službeni spiker obznanio njihova imena.
Tristotinjak pripadnika Armade došli su bodriti svoje ljubimce.
Na gostujuću tribinu pušteni su nakon pola sata od početka susreta, većina nije vidjela dva gola koje je primio Sluga.
Na otvaranju drugog dijela Hajduk je četvrti put zaresao mrežu Rijeke, Gyurcso je s desnog boka ubacio loptu u kazneni prostor, Caktaš je loptu tehnički perfektno usmjerio prema nezaštićenom dijelu nemoćnog Sluge.

Do kraja susreta nije bilo više nikakvih uzbuđenja, domaćini su mirno priveli utakmicu kraju.

Hajduk je nakon 2813 dana pobijedio Rijeku koju odavno nismo vidjeli tako nemoćnu, bezidenju, katastrofalnu!