PRVA HNL

Rijeka doživjela poraz u prvoj utakmici na Rujevici

Nedjelja, 03. veljače 2019. 19:46 Napisao/la  SC

Utakmica 19. kola: Rijeka - Gorica 1:3. Igor Bišćan doživio prvi poraz bez petorice važnih igrača (Heber, Čolak, Punčec, Raspopović, Gorgon), nespremni Pavelić sjedio na klupi

Mitchedischvili  i Puljić

Prva HNL - 19. kolo

RIJEKA - GORICA 1:3

Stadion na Rujevici. Gledatelja 2500

Sudac: Dario Bel (Osijek) 6,5

Strijelci: 1:0 Acosty (6), 1:1 Zwolinski (29-11m), 1:2 Dvorneković (57), 1:3 Lovrić (87)

Žuti kartoni: Suk (26), Miya (32), Čagalj (52), Mitchedischvili (55), Maloča (80), Acosty (80)

RIJEKA: Sluga 5,5, Capan 5,5 (75 Halilović -), Župarić 5, Escoval 6, Mamić 6, Lončar 5,5, Pavičić 6, Ćanađija 6 (79 Bušnja -), Kvržić 6,5, Acosty 6, Puljić 5 (68 Vuk -)

GORICA: Kahlina 6, Mitchedischvili 6,5, Čagalj 6, Jovičić 6, Čabraja 6,5, Marina 6, Suk 6,5, Dvorneković 6,5 (79 Muhammed -), Lovrić 6,5, Miya 6 (70 Maloča -), Zwolinski 6 (86 Ndiaye -)

Nogometaši Rijeke doživjeli su poraz u prvoj utakmici ove sezone na Rujevici, Gorica je pobijedila rezultatom 3:1.

Igor Bišćan doživio je prvi poraz na klupi Rijeke u utakmici koja bila vrlo uzbudljiva za nepristrane gledatelje.

Navijačima Rijeke nije baš bilo uzbudljivo u drugom dijelu gledati momčad Rijeke koja je prvi i zadnji put igrala zajedno.

Bišćan nije mogao računati na petoricu važnih igrača (Heber, Čolak, Punčec, Raspopović, Gorgon), nespremni Pavelić sjedio je na klupi.

U 6. minuti Acosty je udario po lopti s 22 metra, od bloka lopta se odbila na lijevi bok natrčalom Mamiću, uslijedio je točan ubačaj na Acostyja.

Po ne baš jakom udarcu glavom lopta je kroz ruke zalegnulog Kahline ušla u mrežu - 1:0.

U 29. minuti Čabraja je ušao u kazneni prostor, izmigoljio je Župariću u duelu, riječki stoper u padu je sapleo s leđa Čabraju, sudac Bel pokazao je na bijelu točku.

Zwolinski je bio siguran izvođač najstrože kazne - 1:1.

Rijeka je u prvom dijelu ostvarila puno veći posjed lopte (66%), dobro je stajala riječka momčad u visokom gardu, svjesno riskirajući protivničke kontre.

Stvorila je Rijeka nekoliko situacija koje su izgledale vrlo obećavajuće i jednu osmišljenu priliku kao na treningu.

Acosty je dvaput (13, 16) glavom loptu skrenuo u okvir vratiju.

Ozljeda ili nešto drugo
Heber službeno nije igrao zbog načetog mišića.
Spekulacije da nije igrao zbog toga što je prodan nitko nije potvrdio, prijelazni rok u S. Arabiji traje do ponedjeljka.
Na klupi su sjedili Halilović, Vuk. Pavelić, Bušnja, Velkovski, Smolčić i vratar Prskalo.
Oba puta ubacio je Kvržić, oba puta Ganac nije tehnički dobro zahvatio loptu koja oba puta u visokom luku pala na gredu.

Lončar (19), Ćanađija (20) i Acosty (28) snažnim udarcima izvan kaznenog udarca izmamili su uzdahe s tribina, lopta je tri put fijuknula tik uz okvir vratiju.

Odavno riječka momčad nije tako znalački pripremila jednu priliku kao u 41. minuti.

Kvržić je okomito u kaznenom prostoru gurnuo loptu pravodobno utrčalom Ćanađiji, koji je idealno odigrao osamljenom Puljiću.

Napadač Rijeke sa sedam metara loptu je ravno poslao u Kahlinu! Takve reakcije ne služe na čast napadačima!

Nije ni Gorica u prvom dijelu bila bezazlena, naprotiv.

Gosti prvi nisu iskoristili zicer, u 3. minuti brzom i točnom izmjenom lopte po desnoj strani poremetili su gosti raspored riječke obrane.

Suk je ostao sam na čistini i sa 10 metara loptom pogodio Capana!

U 18. minuti Sluga je pogrešno procijenio let lopte nakon ubačaja iz kuta, Suk je na drugoj vratnici tijelom loptu gurnuo u mrežu, Mamić je na gol-crti skrenuo loptu.

U drugom dijelu Rijeka više nije izgledala kompaktno u središnjem bloku, ni u visokom presingu.

Gosti su puno lakše izlazili iz svoje trećine, a posebno su lako izlazili na zadnju liniju riječke obrane.

U 57. minuti na kraju povezane izmjene lopte Mitchedischvili je s desnog boka prizemno ubacio, a Dvorneković u ravni prve vratnice skrenuo loptu u daljnju vratnicu pokraj Sluge koji je dotaknuo loptu - 1:2.

Nakon primljenog pogotka riječka je momčad uočljivo izgubila balans, poremetio se protok lopte, jedino je Kvržić u duelima pokazivao mentalnu stabilnost i poduzetnost.

Još je dvaput Kvržić (65, 75) upotrebljivo prograo suigrače u završnici: Puljić opet nije bio priseban na sedam metara od vratiju, Vuk nije loptu pravilno dočekao na stajnoj nozi.

Kako je vrijeme prolazilo, zadnja linija riječke obrane bivala je sve izloženija.

U 77. i 78. minutama Lovrić je dvaput zaljuljao Župarića: prvi put je uputio udarac s 18 metara, drugi put je ušao u kazneni prostor i iskosa slijeva pokraj Sluge promašio suprotni kut.

U 87. minuti Lovrić nije pogriješio, mirno je poentirao iz blizine nakon što je natrčao na loptu koju je Suk skrenuo poslije Muhammedova ubačaja zdesna - 1:3.

Do kraja utakmice Vuk je udarcem slijeva gađao suprotni kut, Kahlina je u letu odbio u lijevu stativu.