PRVA HNL

Rijeka uvjerljivo pobijedila u debiju Igora Bišćana

Ponedjeljak, 05. studenog 2018. 21:52 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 13. kola: Rijeka - Rudeš 5:1. Prema broju izrađenih prilika Rijeka je odigrala jednu od najučinovitijih utakmica cijele sezone

Slavlje na Rujevici

Prva HNL - 13. kolo

RIJEKA - RUDEŠ 5:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 3420

Sudac: Josip Lučić (Vinkovci)

Strijelci: 1:0 Gorgon (19-11m), 1:1 Pantalon (28), 2:1 Heber (45), 3:1 Čolak (55), 4:1 Heber (69), 5:1 Puljić (83)

Žuti kartoni: Filipović (18), Klepač (66)

RIJEKA: Sluga -, Raspopović 6,5, Escoval 6, Župarić 6,5, Zuta 6,5, Lončar 6,5, Pavičić 6,5, Gorgon 6,5 (79 Capan -), Heber 7,5 (74 Acosty -), Kvržić 7, Čolak 6 (66 Puljić -)

RUDEŠ: Banić 5, Filipović 5, Pantalon 5, Obanor 5, Boršić 5, Vojković 5 (73 Petrović -), Jukić 5, Marques 5 (89 Sopić -), Kovačec 5, Mrkonjić 5, Falinski 5 (59 Klepač 5)

Konačno vatromet na Rujevici!

Na terenu tijekom utakmice i na nebu nakon utakmice!

Nogometaši Rijeke uvjerljivo su svladali Rudeš u debiju Igora Bišćana na Rujevici.

Bez obzira što je na drugoj strani stajao budući drugoligaš, Rijeka je odigrala najbolju utakmica u kratkom Bišćanovu mandatu, posebice prema sadržaju.

Štoviše, prema broju izrađenih prilika Rijeka je odigrala jednu od najučinovitijih utakmica cijele sezone, redale su se (polu)prilike kao na traci.

Počeo je Igor Bišćan u izrazito napadačkoj formaciji s kreativcima Pavičićem i Lončarom na pozicijama defenzivnih veznih igrača.

U 5. minuti Župarić je izveo potez koji nikada na Rujevici nije viđen.

Lončar je ubacio iz kuta, Župarić je ostao sam na skoku, glavom je loptu poslao u prečku, pa u stativu, pa na gol-crtu, pa opet u prečku, pa u polje...

U 14. minuti Heber je na drugoj vratnici zamalo zakasnio na Kvržićev ubačaj zdesna.

U 17. minuti Heber je prošao lijevom stranom, dotrčao s loptom do prve vratnice, odigrao prizemno Čolaku, koji je smušeno loptu propustio između nogu na 6 metara od vratiju.

U 18. minuti Filipović je igrao rukom u kaznenom prostoru i olakšao posao riječkim napadačima.

Gorgon je sigurno izveo kazneni udarac - 1:0.

Sve je izgledalo superiorno do prvoga prekida za goste.

U 28. minuti Falinski se poskliznuo prije nego što je ubacio loptu iz prekida, Pantalon je primio loptu s Escovalom na leđima, okrenuo se stoper gostiju u mjestu i loptu plasirao u mrežu - 1:1.

Nastavila je riječka momčad kroz brzu i okomitu pas-igru stvarati izgledne situacije za pogodak kao da se ništa nije dogodilo.

Prvo Kvržić (31), Heber (33), Čolak i Gorgon (34) nisu iskazali dovoljno prisebnosti.

Zatim je Banić obranio vrata u trima teškim situacijama za vratare (Heber dvaput u 43, Kvržić 44)...

Nakon toliko neiskorištenih prilika morala se Fortuna malo udobrovoljiti...

U 45. minuti Pavičić je uputio udarac sa 17 metara, lopta se biljarski odbila od Hebera u Marquesa i idealno stigla natrag u prostor ispred Hebera, koji je ostao sam ispred Banića i snažnim udarcem povećao vodstvo - 2:1.

Krenula je Rijeka i istom stilu u drugi dio utakmice, Čolak (50) i Escoval (53) u prekidima su neprecizno pokušali glavama.

U 55. minuti uporni Kvržić obavio je po desnoj strani kaznenog prostora glavninu posla, probio se do linije i proigrao Čolaka, koji je sa 6 metara u padu zakucao loptu u mrežu - 3:1.

Od trećeg pogotka uslijedilo je razdoblje dominacije Rudeša, riječka se momčad povukla u svoju trećinu i prekomotno dopustila da gosti uspostave protok lopte.

U 63. minuti Kovačec je na kraju povezane akcije izašao na čistinu slijeva, trenutak je vrijedan pažnje zbog prvog udarca u okvir vratiju iz igre.

U 64. minuti Heber na kraju kontre u kojoj je pretrčao u sprintu 60-tak metara više nije imao snage za precizni udarac.

Pet minuta kasnije bio je savršeno precizan.

U 69. minuti ubacio je Raspopović zdesna, Puljić vratio loptu glavom u sredinu kaznenog prostora, Heber je sa 6 metara pogodio cilj - 4:1.

Nakon četvrtog pogotka prisjelo je gostima, odustali su od utakmice.

Riječka momčad lagano je privela utakmicu kraju uz pjesmu navijača sa svih tribina osim sa sjeverne tribine.

Prvi puta otkada se igra na Rujevici, navijači s istočne tribine prozivali su one koji su šutjeli na sjeveru.

U 83. minuti Zuta je ubacio slijeva, promašila su loptu dvojica braniča gostiju, ali nije Puljić koji je uklizao na drugoj vratnici i zakucao loptu u mrežu - 5:1.