Nedjelja, 17. rujna 2017. 18:50 Napisao/la  SC

Hajduk - Rijeka 0:2. Heber dvostruki strijelac

Strijelci: 0:1 Heber (24), 0:2 Heber (58)

Žuti kartoni: Župarić (15), Said (86), Elez (89)

HAJDUK: Stipica 5,5, Juranović 5, Ismajli 5, Borja Lopez 5, Memolla 5,5, Savvas 5,5, Radošević 5, Kožulj 5 (46 Ohandza -, 63 Said -), Hamza 5,5, Tudor 5, Almeida 5 (78 Šehić -)

RIJEKA: Prskalo 6,5, Vešović 6, Punčec - (27 Elez 6), Župarić 6,5, Zuta 7, Bradarić 6,5 (86 Pavičić -), Mišić 7, Maleš 6,5, Kvržić 6, Heber 7,5, Gavranović 6 (70 Puljić -)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk na Poljudu dvama pogocima Hebera. Klasična riječka nogometna lekcija u Splitu!

Rijeka je u maniru vrhunskih natjecateljskih momčadi kaznila dvije isforsirane pogreške Hajduka!

Trener Matjaž Kek oprezno je počeo utakmicu s trojicom veznih igrača (Bradarić, Maleš, Mišić) kojima je defenziva jača strana.

Gorgona nije bilo zapisniku, Almeida je počeo od prve minute.

Prvih dvadesetak minuta proteklo je u međusobnom uvažavanju, obje momčadi nisu praktično ni jednom ušle u protivnički kazneni prostor.

U 24. minuti Zuta se uspio otrgnuti iz Kožuljeva naručja na lijevoj strani, uporni branič ubacio je oštro u kazneni udarac, Heber je utrčao u visini prve vratnice i sjajnom tehničkom reakcijom nogom skrenuo loptu u mrežu pokraj ukopanog Stipice - 0:1.

U 27. minuti iz igre je morao izaći Punčec kojemu je stradalo rame, ušao je Elez.

Pogodak je riječkoj momčadi omogućio da nastavi igrati bez rizika, na kraju poluvremena s riječkog stanovišta ispalo je da Rijeka odavno nije odigrala ležernije poluvrijeme na Poljudu.

Momčad Hajduka igrala je toliko sporo i fizički suzdržano da je Rijeka bez ikakvog pritiska kontrolirala rezultat.

Jest da pas-igra riječke momčadi nije imala efektna u završnici, ali podatak da igrači Hajduka nisu uputili ni jedna udarac u okvir vratiju dovoljno govori o odnosu snaga u prvom dijelu utakmice.

S time da su igrači Rijeke trčali s pola snage!

U drugom dijelu Joan Carrilo je počeo s Ohandzom, što je bio znak da će Hajduk odlučnije krenuti u napad.

U prvih petnaestak minuta djelovao je Hajduk puno rastrčanije, agresivnije i odlučnije, ali se riječka momčad očito dobro pripremila za takav način igre.

Zgusnuti riječki blok djelovao je prepoznatljivo čvrsto, što je inače Kekov trade-mark.

Staloženo su gosti pričekali da splasne napadački entuzijazam domaćina, čim je malo popustila domaća agresivnost riječka se momčad počela pojavljivati u trećini ispred Stipice.

U 58. minuti Mišić je na desnom boku oteo loptu neopreznom Borji Lopezu, ušao u kazneni prostor, proigrao Gavranovića koji je loptu poslao u gornji kut.

Stipica je u letu odbio loptu natrčalom Heberu, koji je bez poteškoća poentirao - 0:2.

U 63. minuti izašao je ozlijeđeni Ohanza, briga manje za riječku obranu.

U 65. minuti Heber je pobjegao lijevom stranom i onda pogrešno prokušao proigrati Gavranovića u sredini, propala je akcija koju je samo trebalo tehnički dovesti do kraja kao i kod dva pogotka.

U 67. i 68. minuti Prskalo je morao dvaput rutinski intervenirati: prvo nakon Hamzina slobodnog udarca, drugo nakon Almeidina udarca glavom.

Bile su to prve i zadnje izravne prijetnje Hajduka na utakmici koju je Rijeka mirno privela kraju.

Na kraju se teško prisjetiti kada je Rijeka jednu utakmicu na Poljudu pobijedila s manje stresova.