Rijeka uvjerljivo pobijedila ciparski APOEL u zadnjoj utakmici odigranoj u Sloveniji

Utorak, 09. srpnja 2019. 20:02 Napisao/la  SC

Rijeka - APOEL 4:1. Igor Bišćan igrao s dvjema momčadima od kojih je u konstrukciji igre bolji dojam ostavila momčad koja je igrala drugo poluvrijeme

Antonio Čolak

Rijeka je uvjerljivo (4:1) pobijedila ciparski APOEL u zadnjoj pripremnoj utakmici u Sloveniji.

Pobjeda rezultatski izgleda uvjerljivije od riječke igre, posebice u prvom dijelu.

Igralo se 2x50 minuta, trener Igor Bišćan igrao je s dvjema momčadima od kojih je u konstrukciji igre bolji dojam ostavila momčad koja je igrala drugo poluvrijeme.

Djelomično zbog toga što je i trener APOEL-a promijenio početnu momčad za koju su igrali nekadašnji napadač Rijeke Roman Bezjak i Antonio Jakoliš, bivši igrač Šibenika, Hajduka i Zadra.

U prvom djelu ciparska momčad izgledala je uigranije u pripremi napada i posebice u završnici.

Dojam je da Bišćanov eksperiment s Capanom, Halilovićem i Lepinjicom u središnjici nije uspio, ali je Rijeka ipak stekla prednost zahvaljujući pojedinačnoj kvaliteti.

U 6. minuti Mihajlović je loptu prekratko pokušao glavom vratiti vrataru, što stalno aktivnom Čolaku nije promaknulo.

Napadač Rijeke zahvalio se na daru tako što je ispred nemoćnog vratara Beleca rutiski zatresao mrežu - 1:0

U 37. minuti Matich se probio lijevim bokom, dodao loptu Suleimanu u sredini kaznenog prostora, Tomečak je zakasnio u bloku, napadač APOEL-a mirno je zatresao mrežu prizemnim udarcem s 13 metara - 1:1.

U 41. minuti Gorgon je ubacio zdesna, Halilović je dočekao loptu na udarcu s 14 metara, lopta je okrznula Jakoliša i završila let u mreži - 2:1.

U prvom djelu Hallenius je propustio dvije najbolje prilike: u 4. minuti promašio je prazna vrata na drugoj vratnici nakon ubačaja iz kuta, u 48. minuti u primanju je okrenuo Punčeca u mjestu i na 10 metara od Sluge iz okreta promašio cilj.

Jakoliš (21) i Tomečak (47) nisu imali dovoljno snage za završne udarce, pa su vratari uspjeli obraniti u vrlo izglednim pozicijama za pogotke.

Drugi dio počeo je atraktivnim pogotkom!

U 53. minuti Štefulj je slijeva proigrao Bušnju, koji je imao vremena pripremiti se za udarac sa 23 metra koji je izmamio pljesak malobrojnih gledatelja utakmice zatvorene za javnost.

Naciljao je Bušnja lijeve rašlje vratara ciparske momčadi - 3:1.

U drugom dijelu riječka momčad bolje je stajala u bloku, napadi ciparske momčadi završavali su na ulasku u zadnju trećinu tako da Prskalo za razliku od Sluge nije imao posla.

U 84. minuti Bušnja je očito osjetio slabosti ciparskog vratara, mladi igrač ponovo je postao strijelac na sličan način.

Ovog puta plasirani udarac s 25 metara nije bio toliko atraktivan iako je bio isto precizan kao i prvi, lopta je završila prizmeno u maloj mrežici - 4:1

U napadu je Rijeka nekoliko puta više prijetila nego što je osmišljeno uspjela stvoriti izglednu priliku.

RIJEKA: Sluga, Raspopović, Punčec, Župarić, Tomečak, Capan, Lepinjica, Halilović, Gorgon, Kvržić, Čolak. Drugo poluvrijeme: Sluga (63 Prskalo), Pavelić, Velkovski, Escoval, Štefulj, Pavičić, Lončar, Bušnja, Murić, Vuk, Acosty

APOEL: Belec, Hallenius, De Vincenti, Suleiman, Mihajlović, Matich, Vouros, Merkis, Lafrance, Jakoliš, Bezjak

Pripremna utakmica: Rijeka - APOEL 4:1 (Čolak 6, Halilović 41, Bušnja 53, 84/Suleiman 37)