PRIPREMNA UTAKMICA

Rijeka pobijedila Beijing, Bušnja jedini strijelac

Nedjelja, 20. siječnja 2019. 18:53 Napisao/la  SC

Rijeka - Beijing Sinbo Guoan 1:0.  Najbolji sastav odigrao  najbolje poluvrijeme u Portugalu, riječka momčad djelovala je jako dobro u obama smjerovima

Domagoj Pavičić ispred Jonathana Viere

Nogometaši Rijeke zadnju pripremnu utakmicu u Albuferiji pobijedili su pogotkom mladog Denisa Bušnje u 86. minuti.

Bušnja je udarcem sa 17 metara svladao vratara Beijing Sinbo Guoan, kineskog prvoligaša koji je stigao na pripreme u Portugal.

Igor Bišćan utakmicu je počeo u najboljem sastavu koji ima na raspolaganju dok nema ozlijeđenog Alexandera Gorgona.

Najbolji sastav odigrao je najbolje poluvrijeme u Portugalu, riječka momčad djelovala je jako dobro u obama smjerovima.

Visoki riječki presing stalno je otežavao izlazak kineske momčadi iz zadnje trećine, brzo zatvaranje središnjice otežavao je ulazak kineskoj momčadi u zadnju trećinu.

Ovdje treba istaknuti da je pekinški klub prvenstvo završio na 4. mjestu.

Momčad predvode Španjolac Jonathan Viera, bivši igrač Las Palmasa vrijedan 10 mil. eura i prva zvijezda Cedric Bakambu, bivši igrač Villarreala i reprezentativac Konga vrijedan 20 mil. eura.

Veznjak Viera u nekoliko poteza pokazao je kvalitetu više, napadač Bakambu nije pipnuo loptu, a najbolji igrači protiv Rijeke bila su dvojica vratara!

Ukratko, riječ je o tipičnoj kineskoj momčadi kojoj prema europskim standardima uočljivo nedostaje brzine u duelima i transformaciji iako vrijedi dvaput više od riječke momčadi.

Rijeka je do odmora stvorila nekoliko prilika kroz osmišljenu pripremu završnice čega nije bilo u prethodnim utakmicama.

Najbolju priliku nije iskoristio Heber u 8. minuti.

Mamić je okomitom loptom točno proigrao Brazilca, koji je po lijevoj strani pobjegao kineskoj obrani, izašao ispred Hou Sena, koji je brzom reakcijom obranio udarac u poziciji jedan na jedan.

Strijelci su mogli biti Pavičić (22), Heber (5) i Puljić (41) iz različitih pozicija kojima je zajedničko da kineska momčad ima pričuvnog vratara visoke klase.

Ima i Rijeka vratara visoke klase: Viera (23) je uputio snažni udarac s 20 metara, Sluga je u padu osujetio jedinu kinesku prijetnju u prvom dijelu.

U drugom dijelu trener Beijinga Roger Schmidt, bivši trener Leverkusena i Salzburga, odmah je promijenio okosnicu momčadi čime je izgubio kompaktnost iz prvog poluvremena.

Bišćan je nakon odmora promijenio trojicu igrača u riječkoj momčadi koja je lakoćom kroz okomitu igru počela izlaziti na zadnju liniju kineske momčadi.

Prvi vratar Yang Zhi nekoliko je puta ostao na vjetrometini: Lončar (54) i Raspopović (64) izašli su pred kineskog vratara, koji je uspio obraniti mrežu.

Čolak (66) je propustio realizirati najbolju priliku za Rijeku prije nego što je Bišćan u 71. minuti promijenio praktično cijelu momčad koja je počela utakmicu.

Rijeka je za sve propušteno lako mogla biti kažnjena u 63. minuti.

Prskalo je obranio zicer, kada je skrenuo loptu po udarcu glavom Xie Longfreija.

Bila je to prva i zadnja kineska prilika u drugom dijelu.

Zadnju riječku priliku za Rijeku nije iskoristio Mitrović u 88. minuti, vratar Yang Zhi opet je bio pravodoban.

RIJEKA: Sluga (46 Prskalo), Raspopović (71 Braut), Punčec (46 Velkovski), Župarić, Mamić (71 Smolčić), Lončar (71 Capan), Pavičić (71 Ćanađija), Puljić (46 Vuk), Kvržić (83 Pavelić), Heber (71 Acosty), Čolak (83 Mitrović)

BEIJING SINBO GUOAN: Hou Sen, Li Lei, Zhang Xizhe, Taiyan, Yenmaris, Viera, Lv Peng, J. Hou Saeter, Jiang Tao, Le Tenlong, Bakambu. Još su igrali: Yang Zhi, Zheng Yiming, Hu Yanqioang, Kaisaier, Lian Dongwei, Li Siqi, Liu Guobo, Zhou Dehai, Wang Xiaole, Xue Mangtao

Pripremna utakmica: Rijeka - Beijing Sinbo Guoan 1:0 (Bušnja 86)