PRIPREMNA UTAKMICA

Rijeka pobijedila Krško, Acosty dvostruki strijelac

Petak, 25. siječnja 2019. 21:05 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica: Rijeka - Krško 3:0. Bišćan početnu postavu držao na terenu do 79. minute čime je ostalim igračima jasno dao do znanja što mogu očekivati uoči utakmice u Koprivnici

Acosty dvaput pogodio mrežu

Nogometaši Rijeke pobijedili su Krško u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči nastavka sezone.

Rijeka u srijedu, 30. siječnja, igra zaostalu utakmicu 18. kola protiv Slavena Belupa u Koprivnici.

U tom kontekstu utakmica protiv Krškog nije puno pomogla treneru Igoru Bišćanu budući da momčad posljednjeplasiranog kluba slovenske lige nije mogla izazvati potrebne podržaje.

Bišćan je protiv Krškog igrao s dvojicom inače defenzivnih veznih igrača (Lonča, Pavičić) iza napadača Puljića, okrenuo je trener Rijeke središnji trokut u kojemu Capan sam igrao ispred dvojice stopera.

Moguće rješenje za igru na postavljene obrane ima jedan nedostatak, Lončar i Pavičić evidentno nisu gol-igrači bez obzira što je Lončar postigao vodeći pogodak protiv Krškog.

Znalački je izmijenio loptu s Acostyjem na lijevoj strani, izašao ispred vratara Zalokara i mirno poentirao.

Drugi pogodak postigao je Acosty, koji je u okomitom sprintu po lijevoj strani pretrčao Volarića i ljevicom zakucao loptu u mrežu.

Što se tiče brzine i preciznosti protoka lopta tiče, Rijeka je ostavila dobar dojam do završnice gdje je izostao točan završni pas i barem još jedan igrač koji igra za pogodak da bi stalni pritisak dobio smisao.

Treba uvažiti da Čolaka i Gorgona nije bilo ni u zapisniku, obojicu nisu bili spremni.

Što tiče igre Krškog, zahvaljujući nekadašnjem napadaču Hajduka Anti Vukušiću slovenska momčad uspjela je u zadnjoj minuti prvoga dijela ostvariti prvi ubačaj iz kuta, pa odmah nakon toga i drugi nakon kojega je visoki stoper Cetina zamalo dočekao u povoljnoj poziciji za pogodak.

Do tada gosti nisu ni ušli u kazneni prostor ispred Sluge.

Svatko tko voli nogomet najmanje voli gledati druga poluvremena pripremnih utakmica, posebice kada počne revija promjena koju ni dežurni spikeri ne mogu pratiti.

Bišćan je ovog puta u drugom poluvremenu nešto veću minutažu dao Heberu, početnu postavu držao je na terenu do 79. minute, kada je ostalim igračima jasno dao do znanja što mogu očekivati uoči utakmice u Koprivnici.

Acosty je u 55. minuti opet izašao ispred vratara i opet pogodio mrežu, veliku priliku propustio je Heber (88).

Treba reći da se dvaput tresao okvir vratiju zahvaljujući Punčecu u prvom i Puljiću u drugom dijelu utakmice, a imalo je Krško i jednu šansu u drugom dijelu (Majić 55)

RIJEKA: Sluga, Raspopović (79 Pavelić), Župarić (79 Escoval), Punčec (79 Smolčić), Mamić (79 Velkovski), Capan (79 Čanađija), Pavičić (65 Heber), Lončar (79 Halilović), Kvržić (79 Braut), Acosty (79 Vuk), Puljić (79 Bušnja).

KRŠKO: Zalokar, Volarić, Zakrajšek, Cetina, Štefulj, Kordić, Jandrek, Da Silva, Volaš, Sokler, Vukušić. Još su igrali: Majić, Frelih, Španring, Stojčevski, Lipec, Kovačić, Ristovski, Vekić, Anković, Duvnjak, Gantar, Perić.

Pripremna utakmica: Rijeka - Krško 3:0 (Lončar 20, Acosty 28, 55)