PRIPREMNA UTAKMICA Rijeka na Rujevici pobijedila Celje, Matej Vuk donio pobjedu atraktivnim potezom

Subota, 29. lipnja 2019. 20:27 Napisao/la  SC

Rijeka - Celje 2:1. Utakmica se igrala dvaput po sat vremena, svi su imali dovoljno vremena pokazati što mogu i znaju. Acosty i Vuk strijelci za Rijeku

Ivan Tomečak

Nogometaši Rijeke pobijedili (2:1) su Celje na pomoćnom igralištu na Rujevici.

Igrao se dvaput po sat vremena, svi su imali dovoljno vremena pokazati što mogu i znaju.

Koliko igrači Rijeke znaju uglavnom je poznato, pa je bilo interesantnije vidjeti koliko mogu trčati u ovoj fazi priprema po 32 stupnja Celzijusa.

Što se tiče ritma, trener Igor Bišćan može biti zadovoljan.

Nakon prvih sata vremena rezultat je bio neodlučen.

U 12. minuti Acosty je prošao dvojicu igrača Celja i rutinski svladao vratara.

Poravnao je Deni Štraus u 55. minuti nakon pogrešnog istrčavanja vratara Sluge.

Rijeka je izgledala kompaktnije i snažnije, ne toliko u završnici koliko u središnjem bloku.

U drugom dijelu igrala je potpuno drugačija momčad Rijeke, u pripremnim utakmicama treneri često znaju složiti momčadi koje više nikada ponovo ne zaigraju.

U takvoj je sastavu otprilike igrala Rijeka drugih sat vremena.

U 83. minuti potez utakmice odigrao je Matej Vuk, koji je po lijevoj strani u trku prošao nekoliko igrača Celja, stigao do sredine kaznenog prostora i mirno prevario vratara tako što je loptu "vratio" u bliži kut.

Nekoliko minuta kasnije Benedičič je iz slobodnog udarca pogodio okvir vratiju.

U 99. minuti kapetan Lepinjica s 22 metra jako udario po lopti, Rozman je odbio u u korner nakon kojega je Ristovski glavom loptu poslao pokraj vratiju.

U 106. minuti Rok Štraus s 14 metara nije uspio svladati Prskala koji je bio pravodoban.

U samoj završnici utakmice Celje se oslobodilo pritiska i nekoliko puta zaprijetilo Prskalu.

U sastavu Rijeke nije bilo Murića, Pavičića, Lončara, Puljića, Mamića, Escovala i mladoga Brauta.

RIJEKA: Sluga, Tomečak, Župarić, Punčec, Štefulj, Capan, Halilović, Gorgon, Kvržić, Acosty, Čolak. Drugo poluvrijeme: Prskalo, Raspopović, Velkovski, H. Smolčić (106 I. Smolčić), Pavelić, Lepinjica, Liber, Bušnja, Vuk, Turčin, Babić

CELJE: Jurhaj, Stojinović, Cvek, D. Štraus, Pišek, Lotrić, Novak, Brecl, Vizinger, Zaletel, Vidmajer (Rozman, Vidmar, Travner, Pungaršek, Kerin, Štusej, Ibišević, Flis, Benedičić, R. Štraus, Zorko

Pripremna utakmica: Rijeka - Celje 2:1 (Acosty 12, Vuk 83/Štraus 55)