Nogometaši Rijeke poraženi od novog ruskog prvoligaša, Soči kaznio slabosti u riječkoj obrani

Petak, 05. srpnja 2019. 18:59 Napisao/la  SC

Rijeka - Soči 1:2. Rijeka je dva pogotka primila na postavljenu obranu nakon individualnih pogrešaka

Zoran Kvržić

Nogometaši Rijeke doživjeli su poraz od Sočija u pripremnoj utakmici odigranoj u Kranju.

Novi ruski prvoligaš pobijedio je 2:1, svi pogoci dogodili su se u prvom dijelu utakmice.

U 12. minuti Gorgon je glavom loptu skrenuo u mrežu nako Halilovićeva ubačaja iz kuta - 1:0.

Rijeka je dva pogotka primila na postavljenu obranu nakon individualnih pogrešaka.

U 23. minuti Karapetyan se u primanju lopte (pre)lako oslobodio Punčeca i iz okreta svladao Slugu - 1:1.

U 37. minuti Pesegov je postigao pogodak iz kaznenog udarca dosuđenog zbog Capanova potezanja igrača Sočija.

U drugom dijelu Rijeka je dominirala kroz posjed lopte, ali su na vidjelo izašle stare slabosti u završnici gdje je uočljivo nedostajao potez prevage.

Najbolju priliku za pogodak nije iskoristio Acosty u 48. minuti, napadač Rijeke ostao je sam na 15 metara, ali nije bio precizan.

RIJEKA: Sluga (46 Prskalo), Tomečak (69 Raspopović), Župarić (69 H. Smolčić), Punčec (69 I. Smolčić), Štefulj (69 Pavelić), Capan (69 Lepinjica), Halilović (69 Liber), Kvržić (69 Bušnja), Gorgon (69 Velkovski), Acosty (69 Vuk), Čolak (69 Ristovski)

Pripremna utakmica: Rijeka - Soči 1:2 (Gorgon 12/Karapetyan 23, Pesegov 38)