Rijeka doživjela poraz od Wolfsburga, spretni Mehmedi triput kaznio pogreške riječke obrane

Subota, 12. siječnja 2019. 16:18 Napisao/la  SC

Rijeka je toliko jeftino primila pogotke da se pobjeda njemačke momčadi ne može cijeniti prema rezultatu, Bišćan može biti zadovoljan kako je riječka momčad stajala na terenu  pola sata

Heber (Rijeka)

Nogometaši Rijeke doživjeli su poraz (0:3) od Wolfsburga u prvoj pripremnoj utakmici u Albuferiji, sva tri pogotka postigao je švicarski reprezentativac Mehmedi.

Rijeka je toliko jeftino primila pogotke da se pobjeda njemačke momčadi ne može cijeniti prema rezultatu.

To prije što bi se Wolfsburg borio za ostanak, a ne za plasman u Ligu prvaka da igrači Bruna Labbadije ovako i ovoliko trče u utakmicama Bundeslige.

Unatoč tome Igor Bišćan može biti zadovoljan kako je riječka momčad stajala na terenu nešto više od pola sata prvoga poluvremena.

Središnji blok djelovao je čvrsto, a visoki presing iznjedrio je dvije izgledne prilike.

Oba je puta Čolak mogao zatresti mrežu.

U 19. minuti riječki presing uvjetovao je pogrešku zadnje linije njemačke obrane, Čolak se stvorio na čistini i sa 15 metara promašio cilj.

U 32. minuti Čolak je iz zatvorene pozicije zdesna natjerao vratara Casteelsa da pokaže zašto je povremeni belgijski reprezentativac.

U 35. minuti umjesto ozlijeđenog Ginczeka u igru je ušao Brekalo, ulazak mladog hrvatskog reprezentativca kao da je bio znak za nešto odlučniju igru Wolfsburga.

Već u idućoj minuti Brekalo je dočekao loptu na drugoj vratnici, Sluga je uspio obraniti Brekalov udarac.

Igor Bišćan u utakmici protiv Wolfsburga prilike je dao mladim igračima.
Vuk je počeo utakmicu na mjestu bočnog napadača, Smolčić i Bušnja igrali su nakon odmora, Liber je ušao u nastavku.
Nije im bilo lako igrati protiv tako jakog protivnika, ali nisu se prestrašili.

Bila je to prva njemačka prijetnja.

U 42. minuti Brekalo je na rubu kaznenog prostora dočekao odbijenu loptu.

U pokušaju da uputi izravni udarac nije baš dobro zahvatio loptu, ali je idealno asistirao zaboravljenom Mehmediju, koji je ostao sam ispred Sluge i samo podmetnuo nogu za prvi pogodak - 1:0.

U zaleđu nije bio što se tiče sudaca, pa je momčad Wolfsburga na odmor otišla s minimalnom prednošću koju je stekla spletom okolnosti.

Nakon odmora Bišćan je promijenio cijelu momčad, u drugom dijelu u zadnjoj liniji igrali su zdesna: Escoval, Velkovski, Smolčić i Mamić.

Jasno da je tako posložena obrana imala uočljivih problema u pokrivanju igrača i prostora, što je dvaput kaznio spretni Mehmedi.

U 52. minuti na drugoj vratnici dočekao je loptu koju je glavom poslao u mrežu, u 59. minuti na prvoj vratnici bio je brži od Smolčića i nogom loptu poslao u mrežu.

Wolfsburg je vodio 3:0, a da nije odigrao ni jednu osmišljenu akciju u pripremi pogodaka.

Nakon sat vremena Labbadia je promijenio sedmoricu igrača i kao što to obično biva u pripremnim utakmicama, konture igre ni treneri više nisu mogli prepoznati.

U 76. minuti Brekalo je na lijevoj strani protutnjao pokraj Velkovskog, stigao do prve vratnice i promašio suigrača na drugoj vratnici.

Bila je to najbolja prilika Wolfsburga do kraja utakmice.

Rijeka u drugom poluvremenu nije stvorila ni jednu priliku, iako je nekoliko Heberovih pokušaja izgledalo obećavajuće.

WOLFSBURG: Casteels, Furtado (od 61. Itter), Knockhe (od 61. Tisserand), Brooks (od 61. Bruma), Roussillon (od 61. Verhaegh), Gerhardt (od 61. Jung), Guilavougi (od 61. Rexhbecaj), Arnold (od 61. Malli), Mehmedi (od 61. Weghorst), Steffen (od 61. Stefaniak), Ginczek (od 35. Brekalo).

RIJEKA: Sluga, Raspopović, Župarić, Punčec, Mamić, Čanađija, Pavičić, Gorgon, Vuk, Acosty Čolak. Drugo poluvrijeme: Prskalo, Escoval, Velkovski, Smolčić, Mamić (79 Liber), Lončar, Capan, Bušnja, Kvržić, Heber Puljić.

Pripremna utakmica: Wolfsburg - Rijeka 0:3 (Mehmedi 44, 52, 59)