Kup: Rijeka rutinski odradila utakmicu u Vrbovcu, Matej Jelić dvostruki strijelac

Srijeda, 20. rujna 2017. 17:26 Napisao/la  SC

Utakmica 1/16 kupa: Vrbovec - Rijeka 1:3.  Utakmica protiv domaćeg trećeligaša trebala  poslužiti svrsi igračima koji manje ili uopće ne igraju

Rutinsko slavlje

Hrvatski kup - 1/16 kupa

VRBOVEC - RIJEKA 1:3

Gradski stadion. Gledatelja 800

Sudac: Bruno Marić (Daruvar)

Strijelci: 0:1 Puljić (29), 0:2 Jelić (44), 0:3 Jelić (84), 1:3 D. Colarić (85)

Žuti kartoni: Pavičić (50), Bradić (67), Ćosić (75), Jelić (74), N. Jendriš (82)

VRBOVEC: F. Jendriš, Ćosić, Kokot, Boroša, Gegić (64 Bradić), D. Colarić, Pluščec, Krizmanić (52 Petak), N. Jendriš, Dimović, J. Colarić (52 Bojčić)

RIJEKA: Sluga,  Mavrias, Elez, Zuta, Davidson, Pavičić, Mišić (79 Maleš), Puljić, Matei (58 Acosty), Črnic (69 Kvržić), Jelić

Ništa od nogometne fešte u Vrbovcu, Rijeka je eliminirala domaćina u atmosferi na trenutke mirnijoj od mirne utakmice.

Najave domaćina da će utakmica pobuditi veliko zanimanje nije se obistinila, trećina središnje tribine zjapila je prazna tijekom utakmice Vrbovca i Rijeke.

Nogometaši Rijeke odradili su u Vrbovcu prvu utakmicu u kupu,  utakmica protiv domaćeg trećeligaša trebala je poslužiti svrsi igračima koji manje ili uopće ne igraju.

Utakmicu su počela samo trojica standardnih igrača (Zuta, Elez, Mišić). Na klupi su bili Prskalo, Kvržić, Župarić, Acosty, Gavranović, Maleš i Čeliković.

Svrhu je donekle opravdao dvostruki strijelac Jelić, nikoga drugoga ne može se posebno izdvojiti. Možda Leonarda Zutu u ulozi stopera...

Bilo je prilika za uvjerljiviju pobjedu, svakako treba istaknuti vratara Filipa Jendriša, koji je obranio nekoliko teških udaraca.

Posebno se istaknuo dvjema obrana zicera (Črnic 63, Kvržić 83) u drugom dijelu utakmice.

Po terenu relativno dobrom za igru Rijeka je u laganom ritmu kontrolirala utakmicu s time da je u prvom dijelu bila konkretnija.

Ne toliko da je prštalo od izrađenih prilika, ali dovoljno za vodstvo od dva  pogotka.

U 29. minuti Matei je prošao lijevom stranom kaznenog prostora, vratio loptu  Puljiću koji je s 12 metara mirno pogodio mrežu - 0:1.

U 44. minuti Jelić se dobro otvorio zdesna u kaznenom prostoru, povukao loptu nekoliko koraka i onda s 13 metara pogodio suprotni kut - 0:2.

U drugom dijelu Rijeka je igrala usporenije, tako da je trećeligaška momčad lakše mogla pratiti ritam.

Ne samo je ispratila ritam nego je drugo poluvrijeme uspjela odigrati neodlučeno.

U 84. minuti Jelić nakon ubačaja iz kuta glavom skrenuo loptu u mrežu, minutu kasnije Domagoj Colarić nadvisio je u skoku Mavriasa i pogodio mrežu za slavlje na tribinama.

Ne postiže se u Vrbovcu svaki dan pogodak protiv aktualnog prvaka države.