Srijeda, 13. prosinca 2017. 19:04 Napisao/la  SC

Zbog zamjene domaćinstva rezultat izgledao čudno

Strijelci: 1:0  Blažević (29), 1:1  Puljić (31), 1:2  Gavranović (39).

Žuti kartoni: Mazalović (36), Šarić (38), Mišić (45+1), Maleš (52), Mavrias

Crveni karton: Mazalović (90, drugi žuti karton)

INTER: Mrmić 6, Bosec 6, Grgić 5,5, Komorski 5,5, Mamić 5,5 (80 Zulim -), Postonjski 6, Mazalović 5, Šarić 5,5, Rak 5, Blažević 6, Andrić 5,5

RIJEKA: Sluga -, Vešović 6, Župarić 6,5, Punčec 6,5, Zuta 6, Maleš 6, Mišić 6, Puljić 6,5 (90 Elez -), Kvržić 6,5, Črnic 6 (70 Mavrias -), Gavranović 6,5 (87 Jelić -)

Nogometaši Rijeke ostvarili su plasman u polufinale Kupa nakon što su na Rujevici pobijedili Inter rezultatom 2:1.

Rijeka je prvi put igrala kao gost na Rujevici u crnim dresovima.

Zbog zamjene domaćinstva i rezultat na semaforu izgledao je na kraju utakmice čudno (1:2) za nekoga neupućenog koji je svjedočio slavlju igrača u efektnim crnim dresovima.

Počela je riječka momčad očekivano snažno i agresivno, Črnic je u 7. minuti udarcem s 12 metara napucao loptom Gavranovića, koji je mahinalo reagirao kao branič gostiju i osujetio mogući pogodak.

U 14. minuti Zuta je ubacio, a Gavranović prvi put pokušao glavom pogoditi mrežu.

Što se tiče pravih uzbuđenja, utakmica je počela s pola sata zakašnjenja.

U 30. minuti Bosec je prošao desnom stranom, ubacio prizemno pokraj statičnih riječkih braniča, Blažević je u ravni druge vratnice s 12 metara loptu prizmeno poslao u daljnji kut - 1:0.

Bio je to jedini udarac "domaćina" u okvir vratiju.

Neopreznost riječke obrane nije imala trajnijih posljedica.

Dvije minute kasnije oslobodio se Puljić čuvara u kaznenom prostoru na desnoj strani i iz okreta lijevom nogom loptu atraktivno poslao u gredu od koje ista  odbila u mrežu - 1:1.

Bivši napadač Intera vratio je Rijeku u utakmicu atraktivnim potezom.

U 32. minuti Gavranović je drugi put glavom umalo pogodio nakon Kvržićeva ubačaja slijeva, u 39. minuti treća je upućena lopta bila sreća.

Ubacio je Mišić iz prekida okomito u kazneni prostor, Gavranović je izmaknuo iz duela Mazaloviću i u trku glavom skrenuo loptu u mrežu - 1:2.

Brzo je Rijeka ostvarila rezultatsku prednost nakon pogotka gostiju, ovog puta nije bilo tramutačnih razdoblja igre kao većim dijelom sezone kada je trebalo stizati negativan rezultat.

U drugom dijelu Matjaž Kek igrao je na rezultat, što znači da su se igrači Rijeke ponašali strogo kontrolirano posebno u završnici utakmice kada su "gosti" prepustili momčadi Intera posjed lopte.

Kek je dobio što je tražio od igrača, pa je vratar Sluga dobio slobodno poslijepodne.

Nekoliko pokušaja brze riječke transformacije ostali su bez završnog pasa,  a najbolju priliku u drugom dijelu nije uspio iskoristiti u zadnjem razdoblju najbolji igrač Rijeke Zoran Kvržić.

Dočekao je Kvržić na desnoj strani peterca ubačenu loptu, imao je dovoljno vremena za pripremu udarca vanjskim "felšom", pokušao pogoditi suprotni kur, Mrmić je uspio obraniti.

To je bilo sve konkretno od Rijeke u drugom dijelu.

Sasvim dovoljno da povijesno gostovanje na Rujevici završi uspješno.