Utorak, 14. studenog 2017. 15:28 Napisao/la  SC

Strijelci: 0:1 Pavičić (57), 0:2 Gavranović (81), 0:3 Kvržić (84)

Žuti kartoni: Maslowski (37), Marina (50)

GORICA: Kahlina, Jančetić, Smoljo, Ljubisavljević, Žutić, Sedlaček (81 Humeljak), Brtan, Marina, Maslowski, Ojamaa, Šipoš

RIJEKA: Prskalo, Mavrias, Župarić, Punčec, Zuta, Maleš, Mišić (62 Bradarić), Pavičić, Črnic (46 Gavranović), Kvržić (89 Acosty), Gorgon

Nogometaši Rijeke plasirali su se u četvrtfinale Kupa nakon što su eliminirali Goricu trima pogocima u nastavku susreta odigranog po relativno dobrom travnjaku u Velikoj Gorici.

Na početku drugoga dijela trener Matjaž Kek u igru je umjesto Črnica poslao Gavranovića.

Napadačka igra Rijeke dobila je smisao: nešto zbog Gavranovićeva kretanja, nešto zbog Gavranovićeva umijeća.

Pritisak na zadnju liniju domaće odmah je postao djelotvorniji, u 51. minuti Gorgon je ušao u kazneni prostor slijeva, izvukao vratara Kahlinu, odigrao Pavičiću, Jančetić je uspio tijelom pokriti prazna vrata.

Dvije minute kasnije Gorgon je opet ostao sam na  lijevoj strani kaznenog prostora, izravni udarac nije bio problem za Kahlinu.

U 57. minuti Kvržić je ubacio zdesna, Kahlina je nespretno ispustio loptu iz ruku u ravni prve vratnice, pritrčao je Gavranović i mirno pričekao da se pojavio prvi suigrač.

Pojavio se na vrhu kaznenog prostora Pavičić, koji je povratnu Gavranovićevu loptu rezantnim udarcem poslao u mrežu uz desnu vratnicu domaćeg vratara - 0:1.

Pogodak je donio vidno olakšanje!

Kako je vrijeme odmicalo igrači Rijeke bivali su sve sigurniji u protoku lopte, koji se pred kraj utakmice kvalitetno ubrzao do razine koju ne bi mogle pratiti ni najbolje prvoligaške momčadi.

Ritam je rastao zajedno sa samopouzdanjem.

Pred kraj utakmice riječka je momčad počela izgledati harmonično i čvrsto kako dolikuje državnom prvaku, domaći nogometaši više nisu mogli ni prići vrataru Prskalu.

U 81. minuti Pavičić je proigrao Mavriasa, koji je pobjegao desnom stranom, ubacio na peterac gdje je Gavranović u padu loptu poslao u mrežu - 0:2.

U 84. minuti Kvržić je s ruba kaznenog prostora snažnim udarcem loptu poslao u desni vratarov kut - 0:3.

Prvo poluvrijeme treba što prije zaboraviti kao i utakmice u zadnjem razdoblju.

Ostvarila je Rijeka u prvom dijelu nešto veći posjed lopte budući da je momčad Gorice u svojoj trećini igrališta vrebala na riječke pogreške u sporom protoku lopte.

Svi treneri u Hrvatskoj već znaju da Rijeka ove sezone ima problema u igri na postavljene obrane, koja se na kraju uvijek svodi na igru "jedan na jedan".

A otkada je sredinom polusezone riječka momčad izgubila samopouzdanje, agresivnost i moć svela se na razinu koja u prvom dijelu utakmice nije bila nedostižna ni jednoj od vodećih drugoligaških momčadi.

Svi riječki napadi do odmora sveli su se na Črnicev (15) udarac koji je Kahlina obranio.

Daleko je izgledniji bio Žutićev (41) pokušaj iz zatvorene pozicije na drugoj strani iako je Gorica najbliže pogotku bila u 35. minuti, kada je Šipuš zatresao mrežu iz nedozvoljene pozicije.

Rijeka u četvrtfinalu igra protiv Intera.

Bude li protiv Intera igrala kao u drugom poluvremenu protiv Gorice, možda na proljeće opet ugrije Raubuzinovo sunce.