A-2 liga košarkaša: Jadranka pobijedila s igračem manje, dvije utakmice otkazane

Ponedjeljak, 09. veljače 2015. 09:48 Napisao/la  SC

Crikvenica – Šanac igraju 12. veljače  u 19,15 sati, a Kraljevica i Zamet igraju 10. veljače u 19 sati

A-2 liga košarkaša - 15. kolo

STOJA - PULA 1981 86:52 (22:11, 12:13, 29:16, 23:12)
STOJA: Mezgec, Antolović, Bulešić 4, Mezulić 21, Dasko 5, Ivanković 2, Kordiš 23, Tumpić 14, Pajković 1, Drobnjak 3, Đugum, Premasunac 13;
PULA 1981: Sijamhodžić 11, Perdija 11, Kajfeš, Mohorović, Grašo P., Radunić 2, Grašo A. 7, Starčević 4, Krizman 2, Mlinarić, Rakić 15, Travica.

Košarkaši Stoje uvjerljivo su svladali Pulu 1981 rezultatom 86:52 i pokazali tko je najbolji u gradu. Nakon početnog ispitivanja snaga Stoja se rezultatski odvaja prije svega zahvaljujući fenomenalnoj obrani. Sredinom četvrtine semafor pokazuje 12:4, a na kraju 22:11.

U drugoj četvrtini malo koševa na obje strane. Pula prve poene postiže nakon četiri minute igre, a na odmor se odlazi rezultatom 34:24.

Pula bolje otvara nastavak susreta, u nizu postižu pet koševa i smanjuju prednost Stoje na -5, 34:29. To kao da budi domaćine koji do kraja četvrtine lome utakmicu i odlaze do kraja četvrtine na visokih +23, 63:40.

U posljednjoj dionici Stoja još povećava prednost za na kraju velikih +34 i zasluženo slavlje.

ROVINJ - ŠKRLJEVO 43:89 (7:25, 13:22, 15:17, 8:25 )
ROVINJ: Banko 9, Tombel, Komadina 5, Honović 7, Marđetko, Zečević 9,Ključević, Solina 6, Šturman 2, Codacci 3, Franković 8.
ŠKRLJEVO: Mitić 5, Amančić 4, Kozlevčar 16, Bijelanović 2, Modić 9, Gržinić 15, Trbović 8, Kraljić 12, Prostran 7, Cvitanović 8, Velčić 3.

Prema očekivanju, vodeća momčad lige u Rovinju je odradila jači trening. Prva i posljednja momčad lige u košarkaškom smislu su nebo i zemlja!

LABIN – KASTAV 51:105 (12:23, 13:31, 15:32, 11:19)
LABIN: Faraguna 9, Omanović 3, Verbanac, Fable B. 4, Žamarija, Gligorović 18, Gobo 4, Mohorović 4, Fable D., Licul 2, Đerman 7.
KASTAV: Miletić 11, Škrgić, Ivandić 19, Saftić 14, Barnjak 27, Dobrić 2, Vodopić 6, Mandekić, Santini, Plazibat 4, Maljevac 9, Domnik 13.

GHIA STAFF – JADRANKA 71:73 (14:17, 12:16, 20:14, 25:26)
GHIA STAFF: Rilak, A. Ćus 5, Fabris 3, Miletić 16, Krnjus 11, Jakus, Daus 23, Mlekuš 10, Perić, Guštin, Hek, Tomac 3.
JADRANKA: Stojnić 22, Herenda 3, Barkijević, Šimunković, Tariba 16, Spajić 2, Jakovljević 6, Kovačević 12, Žeželj 12, Blažević.

Zbog isključenja jedinog juniora u postavi Lošinjani su posljednjih 6 minuta i 40 sekundi igrali s igračem manje. Prema pravilima tijekom cijele utakmice jedan od igrača u petorci mora biti junior. Unatoč igraču manje, Jadranka je uspjela ostvariti tijesnu pobjedu.