Ponedjeljak, 19. siječnja 2015. 09:24 Napisao/la  SC

Rezultati 7. kola: Crikvenica - Stoja 66:57, Kastav - Škrljevo 69:76

CRIKVENICA – STOJA 66:57 (18:21, 14:5, 15:16, 19:15)

CRIKVENICA: Maruna 3, Domijan S. 5, Piškulić 5, Šamanić 1, Mandžuka, Komadina 13, Šamanić 26, Domijan M., Zoričić, Benić 13.

STOJA: Antolić, Bulešić 15, Mezulić 9, dasko 2, Ivanković, Kordiš 17, Tumpić 3, Pajković 2, Maljić 9, Đugum, Premasunac 2.

Slobodna bacanja: Crikvenica 24-29, Stoja 7-9.

Šut za tri: Crikvenica 7/31 (Šamanić 2, Benić 2, S. Domijan, Komadina, Piškulić 1), Stoja 2/17 (Mezulić, Maljić 1).

Skokovi: Crikvenica 21, Stoja 16.

Pod Kotorom se je igrala posljednja velika utakmica, koja je svojim konačnim ishodom ostavila Kirce da iz prikrajka prate Škrljevo na vodećoj poziciji i da eventualno sačekaju posrtaj momčadi Zorana Dragojevića. Crikvenica svake godine ostane bez ponekog udarnog igrača, ali konstanta Šamanić, Benić, Komadina ne popušta već dugi niz godina. Vrijedno odrađuju drugo desetljeće u dresu Crikvenice.

Benić je na parketu odigrao svih 40 minuta, sakupio 16 skokova, zagospodario pod oba koša, realizirao. Matija Šamanić je na klupi za pričuve bio samo 2,40 minuta. Trener Oštrić ga je vratio u igru, a Šamo je odgovorio na najbolji mogući način. Postigao je 24 koša, slobodna bacanja nije znao promašiti, pogađao je sa distance, pomagao Beniću u skokovima. Bez Komadine igra Crikvenice nije imala potrebni protok lopte. Priznali su to i gostujući navijači i igrači...

Kod gostiju prvi strijelac lige Sandro Kordiš u Crikvenicu je došao sa 293 postignuta koša (prosjek 26,63 po utakmici), ali je zonskom obranom Crikvenice limitiran u realizaciji. Trener Zoran Oštrić vješto je koristio igrače zaštićenog godišta, a nakon pauze od sedam utakmica zbog ozljede, zaigrao je i Tomislav Maruna. Korektno, u okviru svojih trenutačnih mogućnosti. Stanka se nije primjećivala.

Nakon sedam izjednačenja rezultata, a posljednje je bilo kod 57:57, tri minute prije kraja utakmice. Stoja je čak u sedam napada pokušala ubaciti loptu u koš, povesti, ali nedostajale su nijanse. U furioznoj završnici Kirci su se rastrčali, poentirali... Stoja se je predstavila kao vrlo potentna momčad, kojoj je i sreća okrenula leđa. Stoja se je u ovom prvenstvu predstavili kao najbolji gost, ali su u utakmici imali dva loša razdoblja. U drugoj četvrtini postigli su samo pet koševa, u završnici im je realizacija potpuno zakazala. (S. Lončarić)

KASTAV - ŠKRLJEVO 69:76 (19:18; 9:11; 17:27; 24:20)
KASTAV: Miletić 13, Ivandić 9, Dominik 3, Saftić 4, Barnjak 25, Dobrić 11, Vodopić 2, Ratko, Prpić, Plazibat, Maljevac 2, Benković.
ŠKRLJEVO: Mitić 1, Amančić, Surina 9, Bjelanović 13, Prostran 2, Modić 13, Gržinić 4, Trbović 2, Kozlevčar 6 , Kraljević 11, Cvitanović 7, Velčić 9.

Kastav je bio blizu iznenađenju. U nastavku utakmice  Kraljić, Velčić i Bjelanović  ubačajima iz daljine donose odlučujuću prednost gostima. U zadnjoj četvrtini domaćini su igrali dobro, stigli su blizu, ali nisu uspjeli preokrenuti rezultat.

PULA 1981 - ROVINJ 105:59 (25:13, 24:16, 30:18, 26:12)
PULA 1981: Sijamhodžić 7, Perdija 9, Travica 5, Maurel 6, Grašo P. 3, Radunić 20, Grašo A. 16, Starčević 9, Krizman 5, Antić, rakić 23, Mohorović 2 ;
ROVINJ: Banko 8, Marđetko, Komadina 3, Honović 4, Atlija 6, Zečević 2, Ključević 2, Solina 19, Šturman, Elbl 4, Codacci 7, Franković 4.

ZAMET - JADRANKA 99:80 (18:24, 28:23, 31:9, 22:24 )
ZAMET: Jovanović 4, Trbović , Crkvenčić 9, Delpin 6, Amančić 5, Vukić 24, Cvitković 3, Moravček 6, Ferenčić 5, Čeperić 5, Jelenić 24, Vucić 8
JADRANKA: Mužić 16 , Stojnić 6, Vlakančić 4, Tariba 5, Lehocki 5, Spajić, Šolić 5, Kovačević 29, Žeželj 7, Blažević 3.

KRALJEVICA – LABIN 91:81 (17:26, 11:8, 27:25, 18:14)
KRALJEVICA: Nuić 8, Marečić, Paštar, Mandić 2, Protega 15, Konjević 28, Krstinić 4, Đurić 10, Brletić, Miletić 8, Bobanović 16.
LABIN: Faraguna 4, Nadarević 7, Juričić 4, Verbanec 2, Fable, Gligorović 24, Gobo 11, Mohorović, Žanamarija, Đerman 29, Omanović.