Europska liga: AEK i Austria Beč ostvarili pobjede, AEK preuzeo vodstvo na ljestvici

Nedjelja, 17. rujna 2017. 21:53 Napisao/la  SC
Uroš Ćosić (AEK) i Mario Gavranović (Rijeka)
Uroš Ćosić (AEK) i Mario Gavranović (Rijeka) Foto: Lario Tus

Protivnici Rijeke u Europskoj ligi ostvarili su pobjede u nacionalnim prvenstvima.

Nogometaši Austrije ostvarili su protiv St. Poltena pobjedu identičnim rezultatom kojim su izgubili od Milana u četvrtak.

Austria je ostvarila četvrtu pobjedu, nalazi se na 3. mjestu s 14 bodova.

Vodi Sturm (18) ispred RB Salzburga (17).

Utakmica 8. kola: Austria Beč - St. Polten 5:1 (Friesenbichler 23, 81, Pires 45+1, Holzhauser 79-11m, Monschein 90+3/Riski 25)

Momčad AEK-a  pobijedila je Lamiju na gostovanju pogotkom Christodoulopoulosa iz kaznenog udarca u 81. minuti.

Strijelac drugoga pogotka na Rujevici ponovo je odlučio utakmicu.

Christodoulopoulos je ušao u 72.,   Livaja  u 64. minuti, kada je trener AEK-a pojačao napad.

AEK je nakon 4 kola vodeća momčad grčkog prvenstva s 10 bodova.

Ima dva boda više od drugoplasiranih PAOK-a i Olympiakosa, koji je odigrao neodlučeno (1:1) protiv Asterasa.

Utakmica 4. kola: Lamia - AEK 0:1 (Christodoulopoulos 81-11m)