Dario Ćanađija i Jason Davidson slovenski prvaci, Olimpija u zadnjem kolu osvojila titulu prvaka remijem u Domžalama

Nedjelja, 27. svibnja 2018. 18:55 Napisao/la  SC

Momčadi Igora Bišćana bod u Domžalama bio dovoljan za slavlje zbog boljega međusobnog omjera s Mariborom, koji je pobijedio Goricu.

Dario Ćanađija i Jason Davidson postali su slovenski prvaci, dvojica igrača Rijeke na posudbi u Olimpiji u zadnjem kolu uspjeli su sačuvati prednost pred Mariborom.

Olimpija je u zadnjem kolu odigrala neodlučeno u Domžalama što je momčadi Igora Bišćana bilo dovoljno za veliko slavlje zbog boljega međusobnog omjera s Mariborom, koji je pobijedio Goricu.

Sudac Damir Skomina u 81. minuti dosudio je kazneni udarac, Kronaveter je pogotkom izjenačio rezultat i osigurao naslov prvaka što je bio najljepši rođendanski dar klupskoj legendi Brani Oblaku.

Najbolji igrač Slovenije i jedan od najboljih igrača Hajduka svih vremena u nedjelju je proslavio 71. rođendan.

Domžale je povelo pogotkom Bizjaka u 67. minuti.

Ćanađija je standardno odigrao cijelu utakmicu, Davidson je igrao do 69. minute.

Leon Benko sjedio je na klupi Olimpije.

Navijači Olimpije izazvali su kraći prekid, Skomina je zaustavio nervoznu utakmicu dok se navijači nisu dovoljno odmaknuli od igrališta.

Maribor je ostvario Pirovu pobjedu protiv Gorice za koju je od 61. minute igrao Andrija Filipović, nekadašnji igrač Rijeke i Juventusa.

Matej Šantek nije igrao, igrač Rijeke na posudbi nije bio u sastavu Gorice.

Pogotkom Majcena u 86. minuti Triglav je pobijedio u Velenju i u zadnjem kolu osigurao dodatne kvalifikacije za ostanak.

Vedran Gerc odigrao je cijelu utakmicu za Ankaran u pobjedi protiv Aluminija, bivši igrač Rijeke i Pomorca nije imao razloga za slavlje.

Unatoč pobjedi Ankaran Hrvatini ispao je iz prve lige.

Za Aluminij je do 76. minute igrao Mihovil Klapan, nekadašnji igrač Rijeke i Opatije.

Diyoke nije igrao za Krško u zadnjem kolu, igrač Rijeke na posudbi nije bio u zapisniku utakmice.

Utakmice 36. kola: Ankaran Hrvatini - Aluminij 2:1, Domžale - Olimpija 1:1, Krško - Celje 0:1, Maribor - Gorica 2:0, Rudar - Triglav 0:1

Poredak: Olimpija i Maribor 80, Domžale 73, Rudar i Celje 50, Gorica 47, Krško 34, Aluminij 33, Triglav 28, Ankaran Hrvatini 26