EUROPSKA LIGA

Antonio Mance ostvario hat-trick protiv Feyenoorda

Četvrtak, 09. kolovoza 2018. 20:52 Napisao/la  SC

Utakmica 3. pretkola Europske lige: Trenčin - Feyenoord 4:0. Mance u prvom dijelu propustio još dvije prilike, Trenčin do odmora vodio 3:0

Antonio Mance u zagrljaju suigrača

Antonio Mance blistao je u utakmici protiv glasovitog Feyenoorda.

Riječki internacionalac ostvario je hat-trick protiv momčadi slavnog nizozemskog kluba i praktično osigrao prolaz Trenčinu (4:0) u play-off Europske lige.

U 6. minuti Lawrence se probio lijevom stranom kaznenog prostora, pravodobno odigrao Manceu koji je iz blizine zatresao mrežu - 1:0.

U 9. minuti 21-godišnji Nigerijac Anzago protutnjao je lijevom stranom, točno odigrao za pravodobnog Mancea koji je u ravni prve vratice skrenuo loptu u dobro postavljenog Bijlowa.

U 32. minuti Anzago je stvorio višak po sredini zadnje trećine i znalački podvalio loptu, Mance se u pravom trenutku pojavio na lijevoj strani, krenuo prema Bijlowu iskosa i pokušao odigrati povratnu Aznagu.

U 37. minuti Čataković je uspio ući u blok vrataru Bijlowu, lopta se odbila do Mance, koji je zaobišao vratara i snažnim udarcem zakucao loptu u malu mrežicu - 2:0.

U 44. minuti Anzago je iskoristio pogrešnu procjenu van der Heijdena nakon Sleegersova ubačaja zdesna, primio loptu ispred Bijlowa i mirno poentirao - 3:0.

U 63. minuti Čataković je prošao van der Heidena po lijevoj strani, ubacio prizemno, Mance je u ravni druge stative uklizao i loptu sa 6 metara poslao u mrežu - 4:0.

U nastavku utakmice Feyenoord je bezuspješno pokušao postići pogodak kojim bi donekle olakšao uzvrat, vratar Semirec obranio je nekoliko teških udaraca.

Najbolju priliku nije iskoristio Vente, u 67. minuti Semirec je obranio njegov udarac s dva metra.

TRENČIN: Semrinec, Lawrence, Skovajsa, Sulek, Yem, El Mahdioui, Čataković, Zubairu (84 Ubbink), Sleegers (85 Bukari), Anzago, Mance

FEYENOORD: Bijlow, van der Heijden, van Beek, Nieuwkoop, Verdonk, Toornstra, Clasie, Amrabat, Berghuis, Larsson (61 Boëtius), Vente

Utakmica 3. pretkola Europske lige: Trenčin - Feyenoord 4:0 (Mance 6, 37, 63, Anzago 44)