A-2 REGIONALNA LIGA Vaterpolisti Primorja EB ostvarili prvu pobjedu nadigravši Koper 1958

Subota, 27. listopada 2018. 21:27 Napisao/la  SC

Riječki vaterpolisti već su na poluvremenu stekli uvjerljivu prednost, dozvolivši gostima u dvije četvrtine da zabiju tek jedan pogodak

Damiano Caponero (Koper 1958) i Mislav Vrlić (Primorje EB)
Damiano Caponero (Koper 1958) i Mislav Vrlić (Primorje EB) Foto: Daniel Kurti/ Foto Kurti

Regionalna A2 liga - 3. kolo

PRIMORJE EB - KOPER 1958 18:7 (3:0, 4:1, 6:2, 5:4)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 200

Suci: Rončević i Šketelj (oba Hrvatska). Delegat Pešušić (Hrvatska)

PRIMORJE EB: Čubranić, Čunko 2, Brubnjak 3, Putt 3, Marić, Blažić, Tkač 3, Rakovac 1, Petrić, Vrlić 3, Augusti 1, Aksentijević 2, Milošević, Babić

KOPER 1958: Gržentič, Janošević, Zadev 3, Bence, Dimitrijević, Khmelevskikh 2, Lagonigro 1, Galič 1, Caponero, Brozović, Šormaz, Giorgi, Prcač, Dekovič

Igrač više: Primorje EB 8 (8), Koper 1958 4 (5)

Tri isključenja: Blažić i Babić (Primorje EB), Dimitrijević (Koper 1958)

Vaterpolisti Primorja Erste bank ostvarili su prvu pobjedu u Regionalnoj A2 ligi.

Na Kantridi Primorje EB je uvjerljivo sa čak 18:7 pobijedilo Koper 1958.

Primorjaši su poveli golom Čunka u 2. minuti koji je uspješno realizirao prednost igrača više. Uslijedio je brzi pogodak Aksentijevića za 2:0, a zatim Vrlić koristi igrača više pet minuta prije kraja četvrtine za 3:0.

Gosti su pokušali odgovoriti domaćima, ali vratar Čubranić je pokazao da je vrlo raspoložen.

U drugoj dionici riječki vaterpolisti nastavljaju dobrom igrom te u 11. minuti Brubnjak realizira igrača više za 4:0.

I Australac Putt se upisuje u strijelce 30 sekundi kasnije te Aksentijević svojim drugim pogotkom, ovaj puta iz kontre dovodi Primorje do visokih 6:0.

Minutu i pol prije odmora Tkač povećava prednost na 7:0, a do odmora gosti koriste igrača više te Khmelevskikh smanjuje na 7:1.

U trećoj četvrtini domaći su prednost povećali na 11:1 do 21. minute pogocima Vrlića, Rakovca Tkača i Putta.

Gosti su uzvratili tek sa dva pogotka Lagonigra i Galiča, dok su domaći treću dionicu zaključili sa još dva gola više, Vrlića i Čunka za 13:3 uoči početka posljednje četvrtine.

Riječkim vaterpolistima u posljednjih osam minuta preostalo je samo da održavaju visoku prednost te su nakon golova Khmelevskikh i dva Zadeva, Augusti i Tkač odveli Primorje na plus 9, 15:6.

Zadev je zatresao još jednom mrežu, što je bio sedmi i posljednji gol gostiju na susretu.

Za domaće Putt jednom te Brubnjak dva puta zaključili su utakmicu sa konačnih 18:7.