Regionalna liga: Vaterpolisti Primorja EB očekivano poraženi od Jadrana iz Herceg Novog

Petak, 19. siječnja 2018. 21:15 Napisao/la  V. P.

Utakmica 9. kola: Primorje EB - Jadran Carine 7:16 (2:4, 2:4, 1:4, 2:4).

Dario Rakovac (Primorje EB) i Dimitrije Kriještorac (Jadran Carine) Foto: Valentina Prokić

Triglav regionalna liga - 9. kolo

PRIMORJE ERSTE BANK - JADRAN CARINE HN 7:16 (2:4, 2:4, 1:4, 2:4)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 300

Suci: Gavrilović (Zagreb) i Đurašković (Podgorica).

PRIMORJE EB: Čubranić 12 obrana, Čunko, Brubnjak 2, Kovačević, Peroš, Blažić, Tkač, Rakovac 3 (1), Petrić, M. Augusti, S. Augusti, Paparić 2, Božić, Ford

JADRAN CARINE HN: Kandić 6 obrana, Ukropina 3, Popadić 1, Kriještorac 1, D. Baničević, Merkulov 2, B. Baničević, Gardašević 3, Radović 2, Murišić, Drašković 1, Petković 3, Tešanović 1 obrana, Mijušković

Peterci: Primorje EB 1 (1)

Igrač više: Primorje EB 4 (1), Jadran Carine 10 (7)

Tri isključenja: Petrić (Primorje EB)

Vaterpolisti Primorja Erste bank poraženi su od Jadran Carina na Kantridi 7:16.

Razika u kvaliteti bila je jasna i prije početka susreta, no Primorjaši su ponajprije u drugoj četvrtini pokazali da njihov rad nije uzaludan.

Jadran je otvorio utakmicu s tri brza pogotka Merkulova, Radovića i Draškovića te je nakon samo tri minute igre na semaforu stajalo 0:3.

Rakovac je bio prvi sa kapicom Primorja koji je zatresao mrežu gostiju i u 4. minuti smanjio na 1:3.

Dvije minute kasnije Petković pogađa i odvodi goste ponovno na plus tri, ali domaći uspjevaju četvrtinu zaključiti sa minus dva, nakon još jednog pogotka Rakovca - 2:4.

Prve dvije minute druge četvrtine pripale su Primorjašima.

Prvo je Paparić pogodio za 3:4, a nakon što je Markulov povećao prednost na plus dva, Brubnjak još jednom pogađa za minus jedan - 4:5 u 10. minuti.

No, više od toga do kraja prvog dijela nije išlo.

Crnogorci su pojačali agresivnost u obrani, dva puta iskoristili igrača više i na poluvrijeme otišli sa plus četiri 4:8 zahvaljujući Petkoviću, Ukropini i Gardaševiću.

U trećoj četvrtini domaći vaterpolisti ne uspjevaju realizirati ono malo prilika koje su imali.

Zahvaljujući vrataru Franu Čubraniću gosti su zabili četiri pogotka, a mogli su barem još toliko da nije bilo njegovih obrana.

Popadić je u 20. minuti pogodio za 4:9. Nakon što je Radović skrivio peterac, Rakovac ga je pretvorio u pogodak i smanjio zaostatak na četiri pogotka.

Radović se minutu kasnije iskupio za svoju pogrešku, a za najveću prednost od sedam golova prednosti pobrinuli su se još Petković i Kriještorac - 5:12.

Posljednju četvrtinu otvara Paparić golom iz neposredne blizine - 6:12, a potom Peroš ne uspjeva kontru pretvoriti u pogodak, vratar Tešanović izašao je kao pobjednik toga dvoboja.

Ukropina je uspješan u realizaciji igrača više u 27. minuti za novih plus sedam 6:13, a s druge strane Brbunjak koristi igrača više i uspješno privodi kontru kraju - 7:13.

No, Jadran odgovara i vraća na plus sedam golom Gardaševića - 7:14.

U 30. minuti Ukropina odvodi crnogorsku momčad na plus osam 7:15.

Igrača više koristi Gardašević i u 31. minuti postavlja konačnih 7:16.