Regionalna liga: Primorje poraženo u Splitu, sudački kriterij pomogao POŠK-u osvojiti bodove u derbiju začelja

Subota, 27. siječnja 2018. 19:56 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 10. kola: POŠK – Primorje 10:9 (2:1, 1:2, 5:4, 2:2). Da vidim da li ćete nešto napisati u vezi kriterija suđenja, rekao je ogorčeni Igor Hinić komentirajući omjer isključenja 18 prema 7

Maroš Tkač (Primorje), šeterostruki strijelac
Maroš Tkač (Primorje), šeterostruki strijelac Foto: Valentina Prokić

Triglav regionalna liga - 10. kolo

POŠK – PRIMORJE 10:9 (2:1, 1:2, 5:4, 2:2)

Mali zimski bazen na Poljudu. Gledatelja 200.

Suci: Radičević – Blašković (oba Dubrovnik)

POŠK: Podrug (9 obrana), Bego, Divković, Begović, Vuleta, Vukić 1, Elez 5 (1), Gadža, Šitum, Delić 3 Kunac, Borovčić-Kurir, Bratim, Butić 1

PRIMORJE: Čubranić (9 obrana ), Čunko 1, Brubnjak 1, Kovačević, Peroš, Blažić, Tkač 6 (1), Rakovac, Petrić, Radulović, Augusti, Paparić, Milošević, Ford

Peterci: POŠK 1 (1), Primorje 1 (1)

Isključenja: POŠK 7, Primorje 18

Realizacija igrača više: POŠK 5/18, Primorje 5/8

Isključeni sa 3 osobne: Čunko (Primorje, 16), Ford (Primorje, 31)

Isključeni bez prava zamjene: Divković (POŠK), Peroš (Primorje), obojica u 31. minuti

Vaterpolisti Primorja zaslužili su da se kućama vrate s jednim bodom, no kriterij sudačkog dvojca to im je uskratio.

Imali su Riječani čak 18 puta igrača manje, od toga u tri navrata bila su im isključena po dva igrača, dva u prvoj, te jednom u posljednoj četvrtini.

Šteta što trener Primorja Igor Hinić nije imao više raspoloženih igrača, sve je na svojim leđima vukao Maroš Tkač, koji je postigao šest od ukupno devet golova koliko su gosti postigli.

Jedini koji mu je pomagao bio je vratar Fran Čubranić, koji je imao devet obrana.

Prvi gol na utakmici postigli su domaćini, strijelac je bio Delić, da bi Brubnjak poravnao na 1:1, a Butić zaključio svojim golom prvu četvrtinu u korist domaćina.

U drugoj su četvrtini Riječani dva puta zatresli mrežu domačina, Čunko i Tkač su bili strijelci dok je za Poškovce gol postigao Delić.

Pravu golijadu vidjeli smo u trećoj četvrtini u kojoj je ukupno postignutio devet golova, pet su zabili domaćini, četri gosti.

U dva navrata zahvaljujući golovima Eleza, POŠK je imao prednost od dva gola razlike, 7:5 i 8:6.

Goste je u igri držao Tkač, koji je u toj četvrtini zabio četri gola.

U posljednoj četvrtini odvijala se prava drama.

Najprije je Paparić poravnao na 8:8 da bi Elez doveo ponovno u prednost svoju momčad.

Imali su Primorjaši priliku da poravnaju rezultat, no udarac gostujućeg igrača obranio je Podrug.

U posljednjih tridesetak sekunda suci su dosudili obostrano isključenje bez prava zamjene, kod POŠK-a kažnjen je Divković, kod Primorja Peroš.

Kod takve sudačke odluke svaka momčad izvodi peterac: najprije je Elez bio uspješan za domaćine, dok je Tkač bio siguran realizator za goste.

Više nije bilo vremena da vaterpolisti Primorja barem osvoje bod kojeg su igrom zaslužili.

Po završetku susreta trener Primorja bio je jako ljut na sudački dvojac, kod zapisničkog stola vodio je žustru i burnu diskusiju.

- Bila to tvrda, teška utakmica. Šteta što nismo ostali neporaženi, zaslužili smo bod. Gledali ste utakmicu, pa sami zaključite kakvo je bilo suđenje. Da vidim da li ćete nešto napisati u vezi kriterija suđenja, rekao je ogorčeni Hinić.

Dovoljno je u uvodu izvještaja pogledati omjer isključenih igrača da bi sve bilo jasno.

Nema dvojbe da je Hinić imao pravo ljutiti se na suce, ali da je imao uz vratara Čubranića i šesterostrukog strijelca Tkača još barem jednog ili dvojicu raspoloženih igrača, tko zna kakav bi na kraju bio konačni rezultat.