Subota, 11. studenog 2017. 19:14 Napisao/la  V. P.

Utakmica 5. kola: Primorje EB - Jug CO 6:14 (0:5, 3:3, 1:4, 2:2)

A1 Triglav regionalna liga - 5. kolo

PRIMORJE EB - JUG CO 6:14 (0:5, 3:3, 1:4, 2:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 300

Suci: Marko Matijević (Zagreb) i Matija Begić (Zagreb). Delegat: Josip Bračić (Zagreb)

PRIMORJE EB: Čubranić 6 obrana, Čunko 1, Brubnjak, Kovačević, Peroš 1, Blažić, Tkač 1 (1), Rakovac, Petrić, Saftić 1, Augusti, Paparić 1, Božić, Ford 1

JUG CO: Bijač 5 obrana, Macan, Fatović 1, Lončar, Joković 2, Stahor 1, Ivanković 1, Rašović 2, Renzuro 2 (1), Pavličević, Benić 3, Lozina 2, Jarak 2 obrane, Žuvela

Igrač više: Primorje EB, Jug CO

Peterci: Primorje EB 1 (1), Jug CO 2 (1)

Tri isključenja: Blažić, Rakovac (Primorje EB)

Vaterpolisti Primorja Erste banke poraženi su od dubrovačkog Juga CO 6:14. Bila je to utakmica u kojoj su Primorjaši pokušali što bolje parirati kvalitetnijem protivniku i nisu se nimalo osramotili, a publika je to prepoznala i glasno ih podržavala tijekom cijelog susreta.

Prvi napad pripao je domaćim vaterpolistima, no Peroš je umjesto da pokuša pucati, odlučio potražiti rješenje na desnoj strani što je završilo neuspješno.

Na drugoj strani Joković je pogodio za prvo vodstvo Dubrovčana - 0:1.

Iz zvučnika se zaorila pjesma "Ovo mi je škola...", začudilo je to 300-injak gledatelja na tribinama, ali kada se nakon Rašovićevog pogotka za 0:2 u 2. minuti čuli stihovi "Sve će biti u redu..." jasno je bilo da službeni spiker pokušava na svoj način bodriti Primorjaše.

No, nije bilo u redu. Nakon drugog pogotka Jokovića kada je lopta prošla kroz tri igrača, trener domaćih Igor Hinić pozvao je time-out.

No, gola nije bilo niti nakon intervencije, bar ne u gostujućoj mreži. Rakovac je skrivio peterac, a Stahor je pucao pored gola.

Ipak, na 0:4 povisuje Rašović u 7. minuti, a pogodak su ispratili stihovi "Stayin alive...".

Paparić se u sedmoj minuti dva puta našao u prilici da matira Bijača, ali je oba puta bio neprecizan.

Jug je na odmor otišao sa 0:5, nakon što je Renzuro realizirao peterac kojeg je skrivio Blažić.

Rezultat je mogao biti i veći, no vratar Primorja Čubranić četiri je puta zaustavio Jugove napadače.

Prvi pogodak Primorje je postiglo u 11. minuti.

Macan je skrivio peterac, a realizirao ga je čvrstom rukom Maroš Tkač 1:5.

Benić je minutu kasnije povisio na 1:6 iskoristivši prednost igrača više.

U 13. minuti Renzuro je zabio za 1:7.

Ford je na drugoj strani znalački iskoristio pogrešku Jugaša i zabio za 2:7.

Iako tek drugi pogodak, vjerna publika nagradila je pogodak kao da je bio izjednačajujući.

Podrška sa tribina bila je za svaku pohvalu, bez obzira na razliku u kvaliteti i rezultatu u bazenu.

Hrvoje Benić u 15. minuti povisio je na plus šest, 2:8.

No, ne zadugo, Duje Peroš iz daljine je svladao vratara Bijača za 3:8, rezultat s kojim se otišlo na odmor zahvaljujući odličnoj obrani Čubranića koji je skinuo "zicer" Renzuru.

U trećoj četvrtini Jug je samo povećavao svoju prednost, dok su Primorjaši u onim rijetkim trenucima kada su bili u dobroj prilici, bili neprecizni.

Golove su zabijali redom Ivanković, dva puta Lozina i Benić za 3:12 u 23. minuti.

Paparić je u posljednjoj minuti treće dionice zabio četvrti pogodak riječkih vaterpolista, 4:12.

Posljednju četvrinu otvorio je Fatović pogotkom u 25. minuti realiziravši igrača više 4:13, a Saftić je izazvao gromoglasan pljesak svojim golom za 5:13.

Ništa slabije nije publika nagradila ni Antonija Čunka u 29. minuti koji je realizirao igrača više za 6:13.

Stahor je vratio Jug na plus osam, 6:14.