LEN EUROPA CUP Vaterpolisti Primorja pobijedili Partizan i ostvarili plasman u završnicu natjecanja

Subota, 29. rujna 2018. 21:44 Napisao/la  SC

Primorje - Partizan 13:6 (4:3, 3:2, 2:1, 4:0). Primorjaši dvjema pobjedama opravdali očekivanja, utakmica protiv OSC Budimpešte u nedjelju ima više prestižni karakter

Nastavljaju natjecanje u Europi

Vaterpolisti Primorja pobijedili su Partizan rezultatom 13:6 u drugoj utakmici kvalifikacijskog turnira LEN Europa Cupa i osvarili plasman u završnicu.

Utakmica protiv OSC Budimpešte u nedjelju ima više prestižni karakter, obje su momčadi osigurale prolaze.

U prvoj četvrtini Partizan je otvorio utakmicu golom Tomića, no Vrlić ubrzo poravnava rezultat na 1:1.

Nakon isključenja Blažića, Korolija postiže pogodak za 1:2.

Vrlić dobiva osobnu pogrešku, a potom se događa serija pogodaka Čunka, Rakovca i Putta za preokret na 4:2.

Četvrtinu zaključuju Adžićevo isključenje i smanjenje prednosti na 4:3 Kasumovim pogotkom.

U drugoj četvrtini nakon isključenja Tomića, Vrlić se pojavio na stativi za vodstvo od 5:3.

Dobru rekaciju Čubranića zasjenila je dvostruka pogrješka Partizanovih igrača Radonjića i Mitrovića za pogodak Augustija i vodstvo 6:3.

Radanović je smanjio vodsto na 6:4.

Nakon lošeg šuta Vrlića, Kasum isto koristi za pogodak za 6:5.

Maestralan šut Maroša Tkača ponovno stvara razliku +2 - 7:5.

U trećoj četvrtini Rakovac odlično pronalazi Brunjaka koji poentira za 8:5.

Brubnjak dobiva isključenje, te nakon obrane Čubranića,  Partizanov treći napad za redom završava pogotkom Radonjića za 8:6.

Kapetan Primorja odlično reagira na stativi za 9:6.

U četvrtoj četvrtini Primorjaši uzimaju prvu loptu, Aksentijević odlično poentira za 10:6.

Nekoliko izmjena napada prekida isključenje Mitrovića, fantastično poentira Putt za 11:6.

Pogotkom Aksentijevića prednost se povećava na 12:6.

Isključenje s pravom zamjene Tkač fenomenalno koristi za konačnih 13:6.

PRIMORJE: Fran ČUBRANIĆ, Antonio ČUNKO 1, Tin BRUBNJAK 1, Tim Putt 2, Duje Peroš 1, Marko BLAŽIĆ, Maroš TKAČ 2, Dario RAKOVAC 1, Ian PETRIĆ, Mislav VRLIĆ 2, Sven AUGUSTI 1, Srđan AKSENTIJEVIĆ 2, Nikola MILOŠEVIĆ

PARTIZAN: Milutin BELOPAVLOVIĆ, Mihajlo ANDRIN, Petar KASUM 1, Miloš KOROLIJA 2, Petar TOMIĆ 1, Danilo ADŽIĆ, Aleksa NEŠIĆ, Andrej BARAĆ 1, Aleksandar RADANOVIĆ, Nikola RADONJIĆ 1, Arsenije MITROVIĆ, Matija VLAHOVIĆ