LEN EUROPA CUP Vaterpolisti Primorja pobijedili Duisburg u prvoj utakmici kvalifikacijskog turnira

Petak, 28. rujna 2018. 21:49 Napisao/la  SC

Utakmice 1. kola: Primorje EB - Duisburg 9:5, OSC Budimpešta - Partizan 17:7. Vaterpolisti Primorja opravdali očekivanja pobjedom u prvoj utakmici

Prva pobjeda na Kantridi

Vaterpolisti Primorja pobjedom protiv Duisburga počeli su kvalifikacijski turnir LEN Europa kupa koji se održava na Bazenima Kantrida.

U prvoj četvriti Primorje dolazi u vodstvo pogotkom Maroša Tkača nakon isključenja Paula Schüllera.

Pogotkom nakon isključenja Čunka, Duisburg dolazi do rezultata 1:1.

Po isključenju zarađenom na mjestu centra Vrlić postiže novo vodstvo Primorja 2:1. Potom drugo isključenje Blažića koristi Bakulo za novo izjednačenje 2:2.

Nakon isključenja Putta i Illingera, slijedi isključenje Schimanksija i pogodak Rakovca za vodstvo Primorja 3:2.

Sjajnom uvodu u drugu četvrtinu pridonio je Puttov pogodak, ujedno i prvijenac u kapici Primorja za vodstvo 4:2.

Potom greške Primorjaša Peroša i Aksentijevića suci kažnjavaju isključenjem.

Po isključenju Schmellenkampa strateg Primorja zove time – out po kojem Aksentijević pogađa za veliko vodstvo Primorja 5:2.

Pogreška Tkača kažnjena je isključenjem, a pogodak postiže Augusti za 6:2.

Isključenjima Blažića i Putta Primorjaši zaključuju četvrtinu vodstvom od +4 golova.

Treća četvrtina započela je isključenjem s pravom zamjene Illingera.

I igračem više zbog isključenja Rakovca, Schmellenkamp smanjuje vodstvo na 6:3.

Nakon što Schüller dobiva tri isključenja za redom, trener Hinić ponovno zove time-out nakon čega Čunko ponovno dovodi vodstvo na +4 rezultat 7:3.

Putt pogađa za  8:3.

Po isključenju Bakula na početu četvrte četvrtine, Brubnjak dovodi Primorje u veliko vodstvo od 9:3.

Po isključenju Vrlića, Duisburg smanjuje rezultat na 9:5 pogocima Edinera i Bakula.

Isključenje netom prije kraja prve četvrtine dobiva Petrić, ali se Primorje uspjeva obraniti.

Četvrtina završava  isključenjem Petrića i trećom osobnom pogrješkom Tkača za konačno slavlje Primorja 9:5.

PRIMORJE:  Fran ČUBRANIĆ,  Antonio ČUNKO 1, Tin BRUBNJAK 1,  Tim Putt 2,  Duje Peroš,   Marko BLAŽIĆ,  Maroš TKAČ 1, Dario RAKOVAC 1,  Ian PETRIĆ,  Mislav VRLIĆ 1, Sven AUGUSTI 1,  Srđan AKSENTIJEVIĆ 1,  Nikola MILOŠEVIĆ

DUISBURG: Stefan POPOVIĆ,  Dennis EIDNER 1,  Gilbert SCHIMANKSI,  Mark GANSEN,  Moritz SCHMIDT, Manuel GROHS ,  Nils ILLINGER, Nick MÜLLER,  Bastian SCHMELLENKAMP 1,  Paul SCHÜLLER 1, Paul HÜBER,  Jan BAKULO 2,  Christofer HANS