LEN EUROPA CUP

OSC Budapest osvojio prvo mjesto ispred Primorja

Nedjelja, 30. rujna 2018. 16:13 Napisao/la  SC
Primorje ostvarilo plasman u završnicu

Vaterpolisti OSC Budapest pobijedili (15:7) su Primorje u posljednjoj utakmici kvalifikacijskog turnira LEN Europa Cupa odigranog na Bazenima Kantrida.

U utakmici više prestižnog karaktera, mađarska momčad u drugom poluvremenu opravdala je ulogu favorita riječkog turnira i nadmoćno osvojila prvo mjesto ispred Primorja.

Obje momčadi plasirale su se u završnicu Len Europa Cupa, treći je beogradski Partizan.

U prvoj četvrtini dobru reakciju vratara Čubranića vješto koristi Tkač za prvi gol na utakmici 1:0.

Na 1:10 prije kraja Vrlić zabija za 2:0.

Brguljanov šut Čubranić brani za zadnji napad, odličnu tranziciju lopte koristi Tkač za vodstvo od 3:0.

U drugoj četvrtini Brguljan postiže prvi gol za Mađare nakon lošeg napada Primorja.

Rakovčev udarac završava na stativi, Tkač ponovno puca no Levai brani.

Nepažnju domaćih igrača koristi Burian za smanjenje prednosti na 3:2.

Erdely dobiva isključenje za igrača više Primorja koji Petrić dobro koristi za novo vodstvo 4:2.

Erdely ponovno koristi nepažnju domaće obrane za 4:3.

Burain pogađa za prvo izjednačenje 4:4.

Aksentijevićev pogađa stativu, potom isti igrač zarađuje isključenje, gosti prvi put vode Ranđelovićevim pogotkom 5:4.

Hinić zove time-out, 1:30 do kraja Brubnjak dobiva osobnu pogrješku, Primorje se uspijelo obraniti s igračem manje, da bi 48 sekundi prije kraja Peroš izjednačio 5:5.

Posljednji napad OSC-a odlazi u stativu, Peroš na drugoj strani pogađa za 6:5 na poluvremenu.

U trećoj četvrtini Brguljan je pogotkom ponovno izjednačio 6:6.

Erdely radi grešku za isključenje, nakon lošega šuta Čunka u novom napadu OSC ponovo vodi 7:6.

Blažić zarađuje isključenje koje Manherz iskorištava za +2 gostiju - 8:6

Rakovac radi pogrešku za isključenje, trener OSC-a poziva minutu pauze.

Harai koristi priliku za pogodak na stativi i novo vodstvo plavih 9:6.

Šut Tima Putta brani golman OSC-a, Salamon kažnjava razdoblje bezidejnosti Primorja za 10:6.

Bundschuh dobiva isključenje, Hinić zove time-out, ali ne uspjeva potaknuti elan s početka utakmice.

Čunko u napadu dobiva isključenje, Manherz koristi slobodan prostor za 11:6.

Brguljan otima loptu za kontru i novi gol plavih 12:6.

Dugo razdoblje bez domaćeg pogotka prekida Putt sjajnim šutom u kontri za 12:7.

U zadnjoj četvrtini Putt dozvoljava Semanu da ga okrene za novo isključenje, Erdelyi pogađa za 13:7.

Vrlić je zaradio isključenje, igrača više realizira Manhercz za 14:7.

Treću grešku zaradio je Putt, Bundschuh zabija za konačnih 15:7.

PRIMORJE: Fran ČUBRANIĆ, Antonio ČUNKO, Tin BRUBNJAK, Tim Putt 1, Duje Peroš 2, Marko BLAŽIĆ, Maroš TKAČ 2, Dario RAKOVAC, Ian PETRIĆ 1, Mislav VRLIĆ 1, Sven AUGUSTI, Srđan AKSENTIJEVIĆ, Nikola MILOŠEVIĆ

OSC BUDAPEST Bane MITROVIĆ, Draško BRGULJAN 4, Krisztian MANHERCZ 3, Sava RANĐELOVIĆ 1, Ferenc SALAMON 1, Balasz SZABO, Lukas SEMAN, Marton TOTH, Balasz ERDELYI 2, Gergely BURIAN 2, Erik BUNDSCHUH 1, Balasz HARAI 1