Denes Varga: Finale s Pro Reccom najbolja je nagrada publici

Subota, 17. ožujka 2012. 19:59 Napisao  Marko Babić

Jug CO - Primorje EB 9:12 (2:2, 1:2, 3:5, 3:3). - Jako sam zadovoljan s ovom pobjedom. Za ovu atmosferu najveća je nagrada utakmica u finalu s Pro Reccom. Primorje EB bi uvijek trebalo ovako igrati, ali nije to lako, sada smo uspjeli, rekao je Denes Varga

Vaterpolisti Primorja EB svladali su Jug CO u polufinalu Triglav Jadranske lige (12:9) i u nedjelju od 15:45 igrat će protiv Pro Recca koji je u drugom polufinalu svladao Mladost 12:5. Riječani su napokon skinuli prokletstvo Juga ove sezone i u četvrtom ogledu došli su do prve pobjede. Napokon su izabranici Zorana Roje odigrali jednu pravu utakmicu, u kojoj su zabili kada je bilo potrebno, obranili se s igračem manje kada se lomio rezultat. Jugaši su bili oslabljeni izostankom Nikše Dobuda, važnog kotačića u njihovoj igri.

Ključan trenutak dogodio se u trećoj četvrtini, prvo je Fran Paškvalin donio vodstvo za 7:6, a Pavo Obradović je na drugoj strani po čak treći puta pogodio okvir vratiju. Kako je isticao napad Primorja, jugaši su pokušali zatvoriti centra Krapića što je preciznim udarcem iskoristio Barać (8:6). Još kada je Petar Muslim na sličan način "probušio" Vićana postigavši svoj prvi pogodak na utakmici tribine su eksplodirale.

Kada je na otvaranju četvrte četvrtine Radić obranio jedan pokušaj Juga s igračem više, a Denes Varga se u kontri briljantno oslobodio dva braniča i šraubom matirao Franu Vićana postalo je jasno da za Dubrovčane nema povratka. Još malo soli na ranu utrljali su Nikola Franković pogotkom iz peterca i Fran Paškvalin.

{jb_blackbox-right}Jug CO - Primorje EB 9:12

Polufinale Final Foura Jadranske lige: Jug CO - Primorje EB 9:12 (2:2, 1:2, 3:5, 3:3). Bazen na Kantridi. Gledatelja: 1.200. Suci:  Brguljan (Prčanj), Adžić (Kotor).
JUG CO: Vićan, Vranješ, Sutić 1, Janović 1, Joković 3, Pavlović, Marković 1, Bušlje 1, Karač, Macan, Obradović 2 (1), Perčinić, Goreta.
PRIMORJE EB: Car, Glavan 1, Paškvalin 2, Krapić, De. Varga 2, Franković 1 (1), Muslim 1, Jelača, Da. Varga 1, Barać 2, Šetka, Garcia 2, Radić,  Buljubašić.
Igrač više: Jug CO 3 (9), Primorje EB 5 (9). Peterci: Jug CO 1 (1), Primorje EB 1 (1). Tri osobne pogreške: Buljubašić (29').
{/jb_blackbox-right}

Pogodak Denesa Varge iz kontre u kojoj se oslobodio dvojice čuvara i iz šraube matirao Vićana  zaslužuje naklon do poda. Vrhunski potez.

- Osjetio sam da dvojica igrača iz Juga padaju od mene, potegnuo sam šraubu i pogodio. Jako sam zadovoljan s ovom pobjedom. Za ovu atmosferu najveća je nagrada utakmica u finalu s Pro Reccom. Primorje EB bi uvijek trebalo ovako igrati, ali nije to lako, sada smo uspjeli. Zbog izostanaka Dobuda Jugu je bilo dosta teško igrati.

Zapravo, najbolji podatak koji oslikava situaciju jest onaj da je pogodak Andre Bušlja dvije minute prije kraja utakmice (7:12) bio prvi gol Juga nakon deset minuta posta!

Tijek utakmice nije najavljivao da će Riječani lako slomiti otpor gostiju. Prva četvrtina završena je rezultatom 2:2, ključan  trenutak dogodio se kada Dubrovčani nisu iskoristili jednu odličnu  priliku u kontri kod vodstva 1:0. Njihov propust  rezultirao je kontrom na drugoj strani koju je realizirao Daniel Varga  (1:1). Do kraja četvrtine Obradović i Glavan zabili  su po jedan gol na svakoj strani s igračem više.

Barać je u drugoj četvrtini donio prvu prednos domaćinu (3:2), a ubrzo je Nikola Sutić na drugoj strani treći puta za goste pogodio okvir vratiju. Primorje je propustilo još nekoliko prilika, Garcia je pogodio okvir vratiju, udarac Jelače u izglednoj situaciji s igračem više obranio je Frano Vićan. Ipak, Garcia je donio prednost 4:3, a deset sekundi prije kraja druge četvrtine Denes Varga promašio je gol u situaciji s igračem više.

Ferla Pro Recco - Mladost 12:5

Ferla Pro Recco - Mladost 12:5 (2:1, 4:2, 3:0, 3:2). Bazen na Kantridi. Gledatelja: 750. Suci: Štampalija (Šibenik), Brala (Rijeka).

FERLA PRO RECCO: Tempesti, Burić, Mardaras, Gitto, Kasas, Felugo 1, Filipović 2, Perrone 1, Pijetlović 2, Zloković 1, Ivović 1, Molina 1, Prlainović 1, Sukno 2.

MLADOST: Pavić, Radu, Milaković, Letica 1, Pavičić, Živković, Udovičić, Gagulić, Bebić, Perić, Hinić, Mallarach 2, Vukičević, Bukić 1.

Igrač više: Ferla Pro Recco 10 (5), Mladost 12 (1). Peterci: Ferla Pro Recco -, Mladost -.

20120317210039-1c687b54Tamas Kasas / Foto Sandro Donda

Vaterpolisti Ferle Pro Recca plasirali su se u finale Triglav jadranske lige svladavši Mladost 12:5. Drugi polufinalni ogled  ponudio je upravo ono što se i očekivalo, Talijani su dominirali i u niti jednom trenutku njihova pobjeda nije došla u pitanje.

Mladost se pak na početku dobro držala, ali samo jedan pogodak iz 12 igrača više nije način na koji se može ozbiljnije suprostaviti moćnijem suparniku.

- Očekivano smo pobijedili. U nedjelju je finale, Primorje EB igra pred domaćom publikom, ali ako odigramo ovako ne bi smjelo biti problema, rekao Damir Burić, vaterpolist Pro Recca.