PH u plivanju: Sanja Jovanović zlatna i na 100 m leđno, Primorjašice ukupne pobjednice

Utorak, 23. srpnja 2013. 20:10 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Posljednjeg dana plivačkog Prvenstva Hrvatske u Zagrebu Primorjaši su u apsolutnoj kategoriji osvojili jednu zlatnu medalju, tri srebrne i dvije brončane medalje

U utorak, posljednjeg dana plivačkog Prvenstva Hrvatske u Zagrebu na 50 metarskom plivalištu PVC Mladost na rasporedu su bile četiri discipline: 400 m slobodno, 100 m leđno, 200 m prsno i 100 m slobodno.

Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović osvojila je jedinu zlatnu medalju u općoj kategoriji za Primorje CO posljednjeg dana prvenstva u utrci na 100 m leđno s vremenom 1:02.81.

Viceprvaci Hrvatske danas su postala trojica Primorjaša Dominik Straga u utrci na 400 m slobodno s vremenom 4:03.77,  Teo Kolonić u utrci  100 m leđno s vremenom 57.17 i Matej Maras u utrci na 200 m prsno s vremenom 2:21.08.

Ema Krajinović zlatna i na 200 m prsno
Primorjašica Ema Krajinović nakon zlata na 100 m prsno u ponedjeljak osvojila je zlatnu medalju i posljednjeg dana PH na duplo dužoj dionici koju je isplivala u vremenu 2:52.45.

Do brončanog odličja  doplivala je Ana Matković u disciplini 400 m slobodno s vremenom 4:33.08. U istoj disciplini u muškoj konkurenciji mlađih seniora Andrej Ivanović također je osvojio brončanu medalju. Andrej je 400 m slobodno isplivao u vremenu 4:06.10 što mu je i u juniorskoj konkurenciji donijelo srebrnu medalju.

Luka Matacin (Primorje CO) u finalnoj utrci 100 m slobodno u općoj kategoriji osvojio je brončanu medalju s vremenom 51.96. Luka je s ovim vremenom u mlađoj seniorskoj konkurenciji osvojio srebrnu medalju.

Juniorka Primorja CO Ana Petrović u svojoj kategoriji osvojila je srebrnu medalju s vremenom 59.02 a u mlađoj seniorskoj konkurenciji s isplivanim vremenom osvojila je brončanu medalju.

Petra Šunjić i Paulo Motušić brončani
Posljednjeg dana PH Primorjaši Petra Šunjić i Paulo Motušić osvojili su brončane medalje u disciplini 200 m prsno. Mlađa juniorka Petra je dionicu isplivala u vremenu 2:49.45. Petra je s ovim vremenom osvojila i juniorsku brončanu medalju. Kadet Paulo Motušić 200 m prsno isplivao je za 2:42.17 i osvojio treće mjesto u svojoj konkurenciji.

Utrkom na 100 m slobodno završeno je PH. Momčadske prvakinje Hrvatske su plivačice Primorja CO s osvojenih 1807 bodova ispred drugoplasirane Mladosti s osvojena 1439,5 bodova i trećeplasiranog ZPK-a s osvojenih 1396 bodova.

Od ostalih riječkih klubova u ženskoj konkurenciji plivačice Nevere završile su prvenstvo na 15. mjestu sa osvojena 253 boda. PK Rijeka je na PH došla sa samo jednom plivačicom u jednoj disciplini (Tonka Dujmović 50 m prsno) i nisu osvojili ni bod. Crikvenički plivački klub osvojio je 20 bodova i završio na 24. mjestu.

U muškoj konkurenciji prvo mjesto osvojili su plivači Mladosti s 1959 osvojenih bodova ispred Medveščaka (1891 bod) i ZPK-a (1674,5 boda). Primorjaši su u muškoj konkurenciji ostali bez postolja. Završili su na četvrtom mjestu s osvojenih 1409 bodova.