PH U PLIVANJU

Sanja Jovanović srušila rekord na 50 slobodno

Nedjelja, 21. srpnja 2013. 21:03 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Sanja Jovanović srušila apsolutni rekord Hrvatske s vremenom 25.74

U nedjelju, drugog dana plivačkog Prvenstva Hrrvatske u Zagrebu na 50 metarskom plivalištu PVC Mladost na rasporedu su bile discipline 50 m slobodno, 50 m prsno, 200 m leđno, 100 m leptir, 400 m mješovito i štafetna utrka 4x100 m mješovito.

Deranja zlatna na 200 m leđno
Lucija Deranja osvojila je zlatnu medalju u kategoriji mlađih juniorki u disciplini 200 m leđno s vremenom 2:29.90. Isplivano vrijeme Luciji je bilo dostatno i za srebrnu medalju u kategoriji juniorki.

Sanja Jovanović osvojila je zlatnu medalju u disciplini 50 m slobodno i srušila apsolutni rekord Hrvatske s vremenom 25.74. Do danad je rekord držala plivačica Sisak Janafa Monika Babok.

Petrović i Motušić srebrni
Juniorka Ana Petrović osvojila je srebrnu medalju u disciplini 100 m leptir s vremenom 1:05.91. U kategoriji kadeta Paulo Motušić osvojio je srebrnu medalju u disciplini 400 m mješovito s vremenom 4:59,88.

Željana Knežević danas je bila najuspješnija Primorjašica. Postala je prvak Hrvatske u dvije discipline. Željana Knežević osvojila je zlatne medalje u utrkama 100 m leptir s vremenom 1:02.03 i na 400 m mješovito s vremenom 5:00.34.

Zlatne medalje osvojili su Saša Gerbec na 50 m prsno s vremenom 28.47, Dominik Straga na 100 m leptir s vremenom 54.71, Teo Kolonić na 200 m leđno s vremenom 2:03.14.

Kadetkinjama srebro
Ženska kadetska štafeta Primorja CO (Vuković, Krajinović, Kiš, Maduna) osvojila je srebrnu medalju u utrci 4x100 m mješovito. U istoj utrci juniorke (Deranja, Šunjić, Bukša, Petrović) i mlađe juniorke (Deranja, Šunjić, A. Baraba, L. Škorić) bile su treće i osvojile brončanu medalju.

Zlatnu medalje osvojile su i ženska i muška štafeta Primorja CO u štafeti 4x100 m mješovito. U ženskoj štafeti plivale su: Sanja Jovanović, Smiljana Marinović, Željana Knežević i Ana Matković. U muškoj štafeti zlato su osvojili: Teo Kolonić, Saša Gerbec, Dominik Straga i Luka Matacin.

Srebrnu medalju danas osvojila je Ana Matković u disciplini 400 m mješovito s vremenom 5:06,96. Brončanu medalju osvojila je Smiljana Marinović u disciplini 50 m prsno s vremenom 34.12.

Prvenstvo Hrvatske nastavlja se u ponedjeljak kada su na rasporedu discipline: 50 m leđno, 200 m leptir, 100 m prsno, 4x100 m slobodno.