PH u plivanju: Jovanovićka, Kneževićka i Gerbec osvojili zlata

Nedjelja, 27. srpnja 2014. 01:11 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Loše vrijeme odgodilo utrku na 800 metara slobodno te štafetne utrke 4 x 100 m slobodno za nedjelju.

U subotu u Zagrebu na programu je bio treći dan PH. Plivale su se discipline 50 m leđno, 200 m leptir, 100 m prsno, 1500 m slobodno, dok je 800 metara slobodno i štafeta odgođeni za nedjelju zbog lošeg vremena. Sanja Jovanović i dalje je nepobjediva u disciplini 50 metara leđno.

Bukši srebro, Čustiću  bronca
Juniorka Primorja CO Alba Bukša osvojila je srebrnu medalju u disciplini 200 metara leptir s isplivanim vremenom 2:32.60. Bukši je ovo vrijeme donijelo i mlađe seniorsku broncu. Juniro Primorja CO David Čustić s isplivanim vremenom 2:10.27 osvojio je brončanu medalju.

U subotu poslijepodne u finalnoj utrci isplivala je 29.40 što joj je bilo dovoljno da obrani naslov prvakinje Hrvatske ispred nadolazeće mlade još uvijek juniorke Sisčanke Eme Šarar. I u muškoj konkurenciji zlato je otišlo na Kantridu. Plivač Primorja Saša Gerbec isplivao je svoje najbrže vrijeme (26.51) na 50 metara leđno u velikim bazenima i za dvije stotinke pobijedio Kristiana Komlenića iz Mladosti. I treće poslijepodnevno subotnje finale pripalo je plivačici Primorja Željani Knežević. Željana je u diciplini 200 metara leptir isplivala vrijeme 2:19.02.

U disciplini 100 metara prsno Primorjaš Matej Maras osvojio je brončanu medalju s isplivanim vremenom 1:03.85. U ovom finalu Saša Gerbec završio je na 5. mjestu.

Kadetima srebro u štafeti
Štafeta Primorja CO 4 x 100 m slobodno u sastavu: Antonio Đaković (57.30), David Haring (59.74), Ivo Crnković (1:02.53) i Din Festić (1.01.46) osvojila je srebrnu medalju s isplivanim vremenom 4:01.03.

U disciplini 1500 m slobodno Primorjašica Ana Matković osvojila je srebrnu medalju s isplivanim vremenom 18:04.76.Poslije otplivane discipline 1500 metara vremenski uvjeti nisu dozvolili da se natjecanje nastavi te su discipline 800 metara slobodno i štafete 4 x 100 metara prebačene za posljednji dan prvenstva.