Miting Victoria - Primorje: Marin Ercegović isplivao normu za EP, Primorjaši osvojili 20 medalja

Ponedjeljak, 13. veljače 2017. 19:36 Napisao/la  SC

Sanja Jovanović prva na 50 leđno (29,84), Antonio Rajković s četiri, Noa Kovačić i Marija Maduna sa po jednom pobjedom  najbolji u mlađoj juniorskoj C kategoriji

Na 9. "Međunarodnom mitingu Victoria - Primorje" u izuzetno jakoj međunarodnoj konkurenciji 540 plivačica i plivača iz 54 kluba, svoje snage odmjerili mlađi juniori, juniori i seniori Primorja.

Najviše razloga za zadovoljstvo svakako ima junior Marin Ercegović, koji je u utrci 50 slobodno sa rezultatom 23,48 isplivao normu za Europsko juniorsko prvenstvo koje će se krajem lipnja održati u izraelskoj Netanyi.

Ercegović je i na 100 slobodno (51,54) bio vrlo blizu zadane norme. Zaostatak od samo šest stotinki, pokušat će dostići na nekom od slijedećih natjecanja.

Odličnu izvedbu imali su i svi ostali Primorjaši koji su u kvalitetnim finalnim nastupima isplivali svoje osobne rekorde, a ukupno su osvojili 20 medalja: 8 zlatnih, 7 srebrnih i 5 brončanih.

Pobjednica mitinga u apsolutnoj kategoriji postala je Sanja Jovanović na 50 leđno (29,84), Marin Ercegović pobjedio je u juniorskoj – B kategoriji na 100 slobodno (51,54), dok su Antonio Rajković sa četiri pobjede, te Noa Kovačić i Marija Maduna sa jednom pobjedom bili najbolji u mlađoj juniorskoj C kategoriji.

Antonio Rajković pomeo je svoju konkurenciju na 50 prsno (29,90), 100 prsno (1:06,50), 200 prsno (2:24,82) i 200 mješovito (2:15,99), dok su Noa Kovačić i Marija Maduna slavili na 50 slobodno.

Trostruko srebro u apsolutnoj kategoriji osvojio je Mislav Sever na 50 slobodno (23,02), 100 slobodno (50,40) i 50 leptir (24,41), dok je Marin Ercegović dvostruko srebro osvojio u juniorskoj kategoriji na 50 slobodno (23,48) i 50 leptir (25,64).

Sa dvostrukim srebrom okitio se i Noa Kovačić u C kategoriji na 100 slobodno (52,42) i 100 leđno (1:01,05).

Brončane medalje osvojila je juniorka Sara Knežević na 100 slobodno (59,55) te mlađi juniori Leon Matijević na 100 prsno (1:10,06) i 200 prsno (2:27,83), Marija Maduna na 100 slobodno (1:00,30) i Antonio Karlić na 50 leptir (26,62).

Anja Klinar iz Slovenije, Gabor Financsek iz Mađarske te Kristijan Tomić iz zagrebačke Dubrave isplivali su najvrijednije rezultate mitinga.