PRIMORJAŠI U POLJSKOJ

Draginić i Ivanović na juniorskom EP s osobnim rekordima

Utorak, 09. srpnja 2013. 22:45 Napisao/la  L.K.

Lovro Draginić i Andrej Ivanović na Juniorskom prvenstvu Europe isplivali su osobne rekorde.

Svoj prvi izlazak na Europsku plivačku smotru, nastupom na Juniorskom prvenstvu Europe u Poznanu,  Lovro Draginić zaokružio je nastupom u četiri pojedinačne discipline 50 slobodno (0:24,35) bio je 46., 100 slobodno (0:53,31) 54. mjesto i 200 slobodno (1:55,95) 51. mjesto. U disciplini na 50 metara leptir (0:25,96) ostvario je najbolji plasman 44. mjesto. Lovro je nastupio i u štafeti 4x100 slobodno. Isplivao je na razini svojih najboljih rezultata, što mu nije bilo dovoljno za prolaz u daljnje natjecanje, a u štafeti 4x100 slobodno zajedno sa Sorićem, Goričkim i Violićem  s rezultatom 3:27,80 zauzeli su 11. mjesto, samo 61 stotinku slabije od potrebnog za nastup u popodnevnom finalu.

Andrej Ivanović nastupio je u trima disciplinama jutarnjih kvalifikacija, 100 slobodno (0:53,10) 51. mjesto, 200 slobodno (1:55,91) 50. mjesto. U tim je utrkama isplivao svoje osobne rekorde. U disciplini 400 slobodno (4:08,87) zauzeo je 47. mjesto, te u štafeti 4x200 slobodno gdje su zauzeli 13. mjesto s rezultatom 7:40,60.

Europskim prvenstvom dominirali su Rusi koji su osvojili ukupno 34 medalje od čega su 24 zlatne. Sve ostale reprezentacije osvojile su preostalih 20 zlatnih medalja od čega najviše Velika Britanija i Njemačka po tri.