41. miting Mladosti: Gerbecu zlata na 50 m prsno i 100 mješovito, Jovanovićki na 50 leđno prvog dana

Nedjelja, 17. studenog 2013. 13:03 Napisao/la  L.K.

Saša Gerbec potvrdio je odličnu formu uoči EP-a u Danskoj te bio najbrži u diciplinama 50 m prsno i 100 m mješovito. Sanja Jovanović i dalje neprikosnovena u disciplini 50 m leđno

Prvog dana  41. međunarodnog mitinga Mladost 2013 iz serije Grand prix Hrvatska najviše razloga za zadovoljstvo kod Primorjaša ima Saša Gerbec. Gerbec koji je u odličnoj formi uoči EP u Danskoj slavio je u disciplinama 50 m prsno i 100 m mješovito. Hrvatski rekorder na 50 m prsno finalnu trku u subotu poslijepodne otplivao je u vremenu 27.01 što mu je bilo dovoljno za zlato. Gerbec je bio najbrži i u disciplini 100 m mješovito. Tu dionicu preplivao je za 54.75 sekunde. Drugi je bio njegov klupski kolega Dominik Straga koji je na cilj stigao 24 stotinke kasnije.

Sanja Jovanović stigla je do zlatne medalje u svojoj disciplini 50 m leđno s vremenom 27.43 i pokazala da je u dobroj formi uoči EP u Danskoj. Jovanović je u subotu izgubila i dva rekorda koja su bila u njenom vlasništvu. Odlična Ana Radić iz PK Dubrava srušila je Sanjin rekord na 200 m mješovito iz 2009. godine (novi rekord 2:13.08). Sanja Jovanović nije više vlasnica ni juniorskog rekorda na 200 m slobodno, a za to se pobrinula Lucija Jurković Periša iz PK Šibenik otplivavši tu dionicu u vremenu 2:01,13 (stari rekord 2:01.81). U disciplini 200 m mješovito Primorjašica Ana Matković završila je na 5. mjestu s vremenom 2:22,12, a u disciplini 50 m leđno Patricia Vrbos doplivala je do 17. mjesta s vremenom 30.63.

Željana Knežević osvojila je 3. mjesto u utrci na 200 m slobodno s vremenom 2:00.97 i opet ostala na sekundu od norme za EP. U istoj diciplini Primorjašica Ana Matković završila je na 6. mjestu s vremenom 2:06.48 a juniorka Ana Petrović na 8. mjestu 2:08.06 (2. mjesto u juniorskoj konkurenciji). Ana Petrović stigla je do 3. mjesta u seniorskoj konkurenciji u disciplini 100 m leptir (1. mjesto u juniorskoj konkurenciji) s vremenom 1:04,17. U ovoj disciplini srušen je kadetski rekord Hrvatske. Petra Mijić (2001. godište) članica PK Grdelin iz Splita otplivala je 1:05,25.

Jučerašnja finala plivali su Luka Matacin i Lovro Draginić u disciplini 50 m slobodno. Matacin je doplivao do 8. Mjesta s vremenom 50.78 a Lovro Draginić do 10. mjesta s vremenom 52.23 (2. Mjesto u juniorskoj konkurenciji). Lovro Draginić u disciplini 100 m leđno završio je na 16. mjestu (9. Mjesto u juniorskoj konkurenciji) s vremenom 1:01.09.

U disciplini 400 m slobodno Andrej Ivanović osvojio je 6. mjesto s vremenom 4:00.52.

Rezultati kvalifikacija i finala utrka prvog dana natjecanja.