Poljsko prvenstvo: Niko Datković ostvario europski plasman unatoč porazu u zadnjem kolu

Nedjelja, 19. svibnja 2019. 21:56 Napisao/la  SC
Niko Datković (Cracovia)

Niko Datković ostvario je europski plasman u uzbudljivoj završnici play-offa u poljskom prvenstvu, Cracovia je osvojila četvrto mjesto unatoč uvjerljivom porazu (0:3) u zadnjem kolu.

Budući da je Lechia pobijedila (2:0) Jagiellonia, na kraju su Cracovia i Jagiellonia osvojile isti broj bodova (57).

Jagiellonia ima malo bolju gol-razliku (+3 prema +2), ali prema pravilima natjecanja odlučuje plasman na kraju prvog dijela sezone.

Cracovia je u play-off ušla ispred Jagiellonije, koja je zbog toga ostala bez Europe.

Nekadašnji stoper Rijeke i Spezije u završnici sezone igrao je standardno za Cracoviju.

Piast je osvojio titulu prvaka s četiri boda (72) ispred Legije za koju igraju Marko Vešović i Domagoj Antolić.