A-1 kvalifikacije: Košarkaši Škrljeva prošli gostovanje u Požegi uoči derbija s Hermes Analiticom

Srijeda, 15. travnja 2015. 22:19 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Požega - Škrljevo 62:85 (17:21, 13:20, 19:23, 13:21). Za razliku od domaće premijere protiv Podravca, na gostovanju su teret pobjede od dvadeset i tri koša razlike iznijeli Marin Modić i Marko Milekić

Kvalifikacije za popunu A-1 lige - 3. kolo

POŽEGA - ŠKRLJEVO 62:85 (17:21, 13:20, 19:23, 13:21)

SC Grabrik, Požega. Gledatelja 100

POŽEGA: Kojanović 2, Lukačević, Rich, Rimac 7 (2-2), Horvat 7 (1-2), Čelebija 14 (2-3), Pezer 6, Abramović, Jozić, Bušić 12 (3-3), Norac 5 (1-1), Štivić 9 (3-5)

ŠKRLJEVO: Surina 9, Prostran 2, Ćešković 15 (4-4). Vidmar 1 (1-2), Salamun 9, Milekić 21 (1-3), Modić 14 (3-5), Kraljić, Trbović 2, Mitić, Cvitanović 6, Velčić 6 (1-1),

Slobodna bacanja: Požega 12-16 Škrljkevo 10-15.Trice: Požega 4-22 Škrljevo 7-26

Skokovi: Požega 27 Škrljevo 41. Osobne pogreške: Požega 21 Škrljevo 19

Košarkaši Škrljeva upisali su i drugu pobjedu na njihovom startu kvalifikacija za A-1 ligu. Za razliku od domaće premijere protiv Podravca, na gostovanju su teret pobjede od dvadeset i tri koša razlike iznijeli Marin Modić i Marko Milekić, strijelac dvadeset i jednog koša. Škrljevo je utakmicu privelo kraju na sličan način kao i u prethodnom susretu, Slavonci su svladani širim rosterom i snažnijim kolektivom te su zasluženo odnijeli bodove iz Grabrika.

Domaći su vodili tek u početku, no sve je ubrzo krenulo na mlin zapadnog prvaka A-2 lige. Već do poluvremena prednost je bila dostatna za mirnu završnicu. Gosti su nadskakali Požegu, imali 47 posto šuta i ostvarili pobjedu uoči prve prijelomne utakmice kvalifikacija. U subotu na parket dvorane u Mavrincima dolazi ekipa Hermes Analitice, najvećeg konkurenta Škrljevu za nastup u A-1 ligi sljedeće godine.

Marko Milekić je za 35 minuta na terenu zabio 21 skok uz 11 skokova i 3 ukradene lopte. Modić je pak za 24 minute zabio 14 poena. Jedan poen više zabio je Češković, ali uz nešto veću potrošnju lopte (šut 5-17).