EP u karateu: Ivona Tubić brončana, Ana Lenard europska prvakinja, Hrvatskoj ekipna bronca

Subota, 03. svibnja 2014. 14:58 Napisao/la  SC

Ivona je broncu osvojila u kategoriji do 68 kilograma, dok je Ana bila zlatna u konkurenciji karatistica do 61 kilograma

Ivona Tubić, karatistica Volosko, osvojila je bronačnu medalju na Europskom prvenstvu u karateu, dok je Samoborka Ana Lenard postala europska prvakinja. Ivona je u borbi za treće mjesto kategorije do 68 kilograma bila bolja od srpske predstavnice  Ivane Čomagić. Karatistica Voloskog u završnici borbe stigla je do prednosti koju nije do kraja ispustila.

Ana Lenard ostvarila je sjajan uspjeh za hrvatski karate u kategoriji do 61 kilograma pobijedivši u finalu europske smotre Sanju Cvrkotu iz Srbije 3:1. Hrvatska karatistica odlično je otvorila borbu i povela 3:0 što je bilo dovoljno da u završnici mirno odradi i dođe do titule.

Jelena Kovačević u povratku na europsku scenu u kategoriji do 55 kilograma nije uspjela doći do odličja. U borbi za broncu opatijska borkinja izgubila je od Francuskinje Emilie Thouy 0:5. Bez medalje ostala je i Anamarija Čelan Bujas u konkurenciji preko  68 kilograma koja je u borbi za treće mjesto poražena od Finkinje Helene Kuusisto 1:7.

Ivona Tubić, Ana Marija Čelan Bujas, Ana Lenard i Azra Saleš donijeli su Hrvatskoj i ekipnu broncu pobjedom nad Švicarskom u borbi za treće mjesto.