SP: Brnić srebrni u brzinskom i zlatni u štafeti sa Milićevićem, Beakoviću srebro

Subota, 23. rujna 2017. 14:14 Napisao/la  SC

Hrvatski boćarski reprezentativci se iz Maroka vraćaju sa jednim zlatom, tri srebra i broncom

Leo Brnić i Marino Milićević

Hrvatski boćarski reprezentativci se iz Maroka vraćaju sa jednim zlatom, Brnića i Milićevića u štafeti, tri srebrna odličja u preciznom, brzinskom te pojedinačnom klasičnom koje je osvojio Pero Ćubela te jednom broncom, onom Tomislava Kolobarića osvojenom u bližanju i izbijanju u krug.

Bez medalje hrvatski su reprezentativci ostali samo u paru nakon što su Alen Guštin i Marko Beaković zaustavljeni u osmini finala.

Marko Beaković osvojio je srebrnu medalju u preciznom izbijanju, dok je Leo Brnić srebrom se okitio u brzinskom izbijanju na Svjetskom prvenstvu u Casablanci.

Beaković je u finalnom nastupu pogodio 19 punata. Zlato je pripalo Slovencu Davoru Janžiču koji je pogodio 24, dok su bronce ponijeli Peruanac Altamirano 13 i Crnogorac Petković 4.

Prva je to hrvatska medalja nakon sedam godina u ovoj disciplini na velikim međunarodnim natjecanjima nakon 2010. kada je na Europskom prvenstvu u crnogoroskom Tivtu Marko Beaković osvojio broncu.

Slovenac Anže Petrič pobijedio je Lea Brnića u brzinskom izbijanju nakon dodatne trke.

Nakon prvih pet minuta rezultat je bio izjednačen 48/50, a zatim je u drugom krugu, nakon pola sata stanke, koji se trči dvije i pol minute Petrič pogodio 22/26 boće, a Brnić boću manje, 21/27.

Brnić i Milićević u finalu štafete pogodili su 56/61, dok su Francuzi Abelfo i Chirat pogodili boću manje, 55/60.

Hrvatski dvojac tako je obranio naslov svjetskih prvaka osvojen u Rijeci prije dvije godine, kada su također bili uvjerljiviji od svoje konkurencije.

I u Maroku su Brnić i Milićević pokazali da su u izvrnoj formi. Finale su osigurali glatko sa 57/61 dok su njihovi protivnici Francuzi morali pucati dodatnu štafetu sa Talijanima jer su imali jednak broj pogodaka.

Pero Ćubela osvojio je srebrno odličje u disciplini pojedinačno klasično.

Ćubela je u finalu poražen od Argentinca Montemerla 11:6. Montemerlo je možda i najveće iznenađenje prvenstva, iako posljednjih godina pokazuje zavidan napredak.

Prije pobjede nad Ćubelom, Motemerlo je odradio težak posao u polufinalu u kojem je nadigrao slovenskog reprezentativca Juru Kozjeka.

Na prvenstvu je sudjelovalo 35 reprezentacija. Predstavnici 12 zemalja stajali su na pobjedničkom postolju, najviše odličja osvojili su Slovenci – šest, dok je Hrvatska osvojila medalju manje.